KAPITULLI I TREMBEDHJETE

JETA DHE VDEKJA E CUDITSHME E PHILIP SCHNEIDERKy artikull, nga Tim Swartz me asistencen e Cynthia Drayer eshte botuar fillimisht ne revizten UFO FILES, Volumi i Pare, Numri Kater 1998.
“Al Prat dyshonte se dicka nuk shkonte me mikun e tij Philip Schneider. Per disa dite rrjesht ai kishte vajtur ne apartamentin e Phil, ne Willsonville, Oregon, kisihte pare makinen e tij ne parking por askush nuk pergjigjej kur trokiste ne dere.
Me ne fund ne 17 Janar 1996, Al Prat se bashku me njerin nga menazhert e Autumn Park Apartments dhe nje dedektiv nga zyra e sherfit te kontese Clackamas hyne ne apartament. Aty brenda ata gjeten trupin e Philip Schnedier. Mesa dukej ai kishte vdekur prej disa ditesh pese ose 7 ditesh. Mjeku ligjor doli me perfundimin se vdekja kishte ardhur si arsye e nje goditje celebrale. Por ne ditet ne vazhdim, mbas ekzaminimit te kujdesshem te trupit dolen te dhenat e qarta qe tregonin qe ai nuk kishte vdekur nga emoragjia celebrare por ishte vrare.
Jeta e Philip Schneider ishte po aq kundershtuese sa dhe vdekja e tij. I lindi ne 23 prill 1947 ne Bethesda Navy Hospital. Prinderit e tij ishin Oscar dhe Sally Schneider. Oscar Schneider ka qene kapiten i Marines se USA, ka punuar ne mjeksine nukleare dhe ndihmoi ne disenjimin e nendeteses se pare berthamore. Kapiteni Schnedier ishte po ashtu pjese e OPERATION CROSSROADS i cili ishte pergjegjes per provat e armeve berthamore ne ishullin Bikini ne Paqesor.
Ne nje nga lekturat e tij te rregjistruara ne video ne maj te vitit 1995, Philip Schneider deklaroi se babai i tij ka qene i perfshire dhe ne famekeqen Eksperimentin e Filadelfias. Duke shtuar ai deklaroi se ka qene nje ish-inxhinjer strukturash per llogari te qeverise i perfshire ne ndertimin e bazave ushtarake te nendheshme ne te gjiteh vendin dhe qe ishte njeri nga tre njerezit e mbijetuar nga konflikti i armatosur ne vitin 1979 midis ushtarakeve te Usa dhe Alieneve Gri ne bazen e nendheshme ushtarake te Dulces. Ish-gruaja e tij, Cynthia Drayer beson se Philip eshte vrare per shkak te daljes se tij ne publik duke nxjerre te verteten mbi qeverine amerikane dhe perfshirjen e saj ne UFO-t.
Dy vjet perpara vdekjes se tij, Phil Schneider ka bere nje turne neper Amerike duke folur per fshehjet e te vertetes nga qeveria, buxhetin e zi dhe ufot. Philip ngulmonte ne lekturat e tij se ne vitin 1954 nen administraten e Eisenhower, qeveria federale anashkaloi Kushtetuten dhe beri nje marrveshje me jashtetoksoret. Zyrtaret rane dakort qe ne shkembim te teknologjise do i lejonin alienet Gri te testonin implantet e tyre ne disa shtetas amerikane te zgjedhur prej tyre. Por ata duhet te jepnin informacione te sakta se kush ishte bere subjekt i implantit. Gradualisht alienet e shkelen marrveshjen deri sa filluan implantimet ne mase ne mijera persona pa rapotuar fare tek qeveria.
“Ne vitin 1979, Philip u punesua nga Morrison-Knudses, INC. Ai u perfshi ne ndertimin e nje shtese te bazes se nendheshme te Dulces, New Mexico. Rastesisht ata hasen ne nje shpelle te mbushur me aliene te medhenj Gri. Ne panikun qe u shkaktua, 66 punonjes dhe forca ushtarake u vrane dhe Phil Schnedier ishte njeri nga 3 personat qe mbijetuan. Ai shprehet se shenjat qe ka ne gjoks u shkaktuan nga goditja e armes se alieneve gje qe me vone rezultoi ne marrjen e kancerit prej radiacionit.
Nese gjerat e thena nga Philip Schneider jane te verteta atehere njohuria e tij per qeverine sekrete, UFO-t dhe informacioni qe i eshte fshehur publikut prej kohesh, mund te kete pasoja shume te renda per boten si e njohim ne. Ne lekturat e tij Philip Schneider foli per subjekte te ndryshme, programi i mbrojtjes se hapesires apo lufta e yjeve, helikopteret e zinj, vagonat e trenit te ndertuara me vende per pranga per te burgosurit politik, bomba ne World Trade Center dhe buxheti i zi sekret.”
Ne vitin 1987 Philip u martua me Cynthia Marie Drayer Simon. Ata u njohen ne qershor te vitit 1986 ne nje nga mbledhjet e Oregon Agate dhe Mineral Society. Ashtu sic dhe shprehet Cynthia ne vitet e me vonshme “Ai kishte kaq shume histori interesante, kaq shume informacion per te dhene saqe u bene pjese e takimeve tona dhe qe lulezoi me martesen tone. Ata me pas u bene dhe me nje vajze, Marie Schneider. Fatkeqesisht martesa e tyre kishte shume veshtiresi. Sipas Cynthias, problemet shendetesore kontribuan ne ndarjen e tyre.
“Philip kishte probleme te shumta shendetesore, disa prej te cilave vdekjeprurese. Ai kishte nje dhimbje kronike te kurrizit te cilat nuk rreshten kurre edhe mbas operacionit qe beri. Phil vuante nga skleroza kronike dhe qe progresonte me rritme te shpejta. Nganjehere ai detyrohej te perdorte proteze ne trup, kembe dhe kurriz, katater, pelena dhe karroce invalidesh. Shpesh flinte ne spital. Kur u njohen bashke ai merrte nje ilac te quajtur Dilantin gje qe pothuajse i shkaktoi vdekjen 3 here per shkak te reakisonit qe i bente ne organizem. Po ashtu ai vuante nga osteoporoza dhe kishte kancer ne krahet e tij. Kishte shenja te shumta predhash neper trup, nje cope metali brenda ne koke dhe gishta qe i mungonin ne doren e majte. Kishte nje shenje te madhe qe i fillonte ne gryke dhe i zbriste poshte neper gjoks deri tek kerthiza dhe nje tjeter tejpertej neper brinje. Cynthia me pas do te shtone se ‘Philip ishte nje person kompleks. Ai kihste nje demtim ne tru si rezultat i shperthimit te nje bombe kur punonte si inxhinjer ne Vietnam. Niveli i aksesit te sigurise qe ai kishte ishte Rhyolite. Ne disa fusha ai ishte gjeni ndersa kishte raste kur nuk plotesonte dot as dhe nje formular te thjeshte ne zyren e doktorit. I afte per te krijuar formula per udhetimin ne kohe dhe komplet i paafte per te administruar buxhetin e tij dhe nje vit ai u detyrua te deklaronte falimentimin Tani besoj ai ishte cprogramuar ne menyre qe te mos kujtonte pjesen me te madhe te se kaluares se jetes se tij. Por dicka filloi te ndryshonte fare pak mbasi u njohem bashke.. Mbase sepse nderroi mjekimet apo sepse tashme ai kishte dike me te cilin mund te fliste, Phil filloi te kujtonte fragmente te tera te jetes se tij te kaluar. Duke patur nje mendje shume llogjike dhe shkenctare ne profesion e degjoja me intesitet dhe per cdo histori qe me tregonte prisja te gjeja te dhena qe ti mbeshtesnin. Me kujtohet mire nje nate kur ai filloi te fliste ne nje gjuhe te huaj (qe tingellonte si kinezce, ndersa nje nate tjeter tingellonte si frengjisht). Philip me ka thene qe njihte 11 gjuhe te huaja perpara se ti demtohej truri. Mbasi anija kozmike Challenger shpertheu, i bera Phil nje vizite ne apartamentin e tij dhe e gjej perpara nje derrase te zeze duke shkruar formula te ndryshme te cilat provonin ate qe nje “kozmosfere” kishte rrezuar anijen kozmike.”
Cynthia vazhdon: “Ka qene nje martese e veshtire per te dy ne dhe u komplikua shume nga nje deshtim ne biznes, operacionet qe ai beri ne gjoks, dhimbja e vazhdueshme ne kurriz, operacioni qe bera une ne temth dhe lindja e vajzes sone. Te gjitha keto brenda nje viti. Presioni mbi familjen tone te re, humbja e biznesit dhe problemet e shumta shendetesore cuan ne divorcin tim me Phil ne vitin 1990. Ai ishte abuziv nga ana emocionale. Ishte nje njeri shume kompleks, pjeserisht nje gjeni dhe nganjehere nje paranojak skizofren. Ne patem nje martese te keqe, por mbas ndarjes krijuam nje raport shoqeror shume te mire.”
“Nje nga historite me fantastike qe ai tregonte ishte ajo e perfshirjes se babait te tij ne Eksperimentin e Filadelfias. Kur babai i Philip, Kapiteni Oscar Schneider vdiq ne vitin 1993, Philip zbuloi ne bodrumin e shtepise, dokumenta origjinale. Sipas tij dokumentat ishin evidenca te qarta qe Eksperimenti i Filadelfias ka ekzistuar dhe Oscar Schneider ka qene njeri prej pjestareve te tij dhe qe me pas u fut ne karantine ne spitalin psiqiatrik te Virginas.
Nga sa rezultonte ne dokumenta Kapiteni Schneider kishte kryer autopsi ne trupat e pjestareve te ekuipazhit dhe kishte gjetur implante aliene ne krahet, kembet dhe mbrapa syve te tyre si dhe ne brendesi te trurit. Kapiteni Schneider ishte shume konfuz nga prania e ketyre implanteve sepse ato dukeshin qarte qe nuk ishin te teknologjise sone. Ato ishin ne formen e transistorit, shume kohe perpara se tranzistori te shpikej dhe te vihej ne funksionim. Po ashtu kishte evidenca qe ne menyre aksidentale apo te qellimte, alinet ishin perfshire ne Eksperimentin e Filadelfias dhe mbase ishin pergjegjes per deshtimin e tij.
Po ashtu ne bodrumin e Oscar u gjeten foto te marra gjate operacionit Crassroad ku dukeshin qarte foto autentike te ushtrire qe kishin fotografuar Ufo-t ndersa ngriheshin ne fluturim dhe drejtoheshin nga kerpudha qe krijohet prej shperthimit berthamor. Por keto foto ne menyre misterioze u zhduken nga apartamenti i Phil ne momentin qe ai vdiq. “
Disa hetues te vdekjes se Phil Schneider e kane patur te veshtire te besonin disa nga historite e tij. Edhe ata te cilet e njihnin Phil kur ai ishte i gjalle, jo gjithmone pranonin vertetesine e thenieve te tija. Fatkqesisht presioni qe ai kishte ishte shume i madh. Shpesh ndiqej nga njerez misterioz, telefoni i pergjohej dhe kjo i shkaktonte kriza te forta mendore.
Mbasi vdekja e tij u klasifikua si natyrale, Cynthia kerkoi te shikonte trupin perpara se te varrosej. Por kjo gje ju ndalua me pretendimin qe trupi ishte i dekompzuar dhe mund te ishte traumatike per te ta shikonte ne ate gjendje. Sidoqofte ky refuzim i shtoi Cynthias dyshime te metejshme qe dicka nuk shkonte.
Te nesermen ajo u kontaktua nga dedektivi Randy Harris i cili i deklaroi se dicka nuk shkonte sepse ne qafen e Phil kishte shenja te cuditshme. Trupi i tij u terhoq nga morgu dhe ju be nej autopsi nga doktor Karen Gunson qe ishte mjeku ligjor per kontene Multnomah, Oregon. Autopsia doli ne perfundim qe ne fakt Phil Schnedier kishte vdekur si rezultat i nje shtrengimi te forte ne gryke nga nje litar ose mjet tjeter. Pra nuk ishte vdekje natyrale. Po ashtu ai kishte shenja torturash neper trup, gishta, kembe etj.
Por ajo qe ishte me e cuditshme per Cynthian, ishte mungesa totale e te gjitha materialeve qe Phil poseidonte, fotot, kampionet dhe pjese nga aparaturat aliene dhe doreshkrimi per nje liber mbo Ufot. Te gjitha keto ishin zhdukur ndersa parate apo gjera te tjera te vlefshme nuk ishin prekur me dore.
Kur ai u gjet ne apartament, trupi i tij ishte ne nje pozicion jo te zakonshem. Kembet e tij ishin poshte krevatit, koka e mbeshtetur tek karroca e invalidit ne nje kend jo te zakonshem dhe pjesa tjeter e trupit ishte ne toke. Nuk u gjet asnje shenim per vetvrasje. Ne fakt, Mark Rufener, nje mik i vjeter i Phil thote: “E pashe Phil fundjaven e 6 dhe 7 janarit 1996. Do shkomin te blinim toke ne Colorado. Ishin shume te emocionuar sepse ai me kishte kerkuar bashkepunim per hartimin e nje libri ku te hidhte njohurite e tija mbi UFO-t dhe alienet, Qeverise Boterore dhe Buxhetin e Zi. Ai nuk u vetvra. E kane vrare dhe e kane sajuar qe te duket si vetvrasje.
Di qe jane bere 19 perpjekje per ti mbyllur gojen. Njeren nga heret qe jemi takuar me ka thene, nese vdes dhe ata thone qe kam bere vetvrasje, dije qe me kane vrare ata.”
Po a ka qene vdekja e tij nje vrasje? Ish-gruaja e Phil, Cynthia eshte e sigurt se po. Ajo shpreson se nje dite dikush do vendose te flasi dhe te tregoje te verteten e vdekjes se tij. Deri ne ate moment, thote ajo, nuk do pushoj se kerkuari drejtesi dhe te. Dua veetem qe njerezit te mesojne te verteten mbi Philip Schneider, nje njeri i cili vdiq ne perpjekje per te demaskuar ate qe i fshihet sot amerikaneve dhe gjithe botes, te verteten...”
(Shenim: Dokumenti i paraqitur nga Phil Schneider tregon nje tjeter skenar te asaj qe quhet Lufta e Dulces dhe nje konflikt i bazuar ne eksperiencat personale. Duke e bashkuar me deshmite e tjera del qarte qe ka disa skenare te perfshire dhe pjese te ndryshme dhe te shkeputura qe konfirmohen nga burime indipendente. Phil shprehet se kontakti apo zbulimi i alieneve eshte bere rastesisht por po ti referohemi Thomas Costellos, nderhyrja qe eshte bere ne baze dhe solli takimin e “rastesishem” te Phil me alinet ska qene gje tjeter vecse perpjeka e ushtarakeve per te arritur te lirojne shkenctaret e kapur rob duke perdorur nje hyrje tjeter per ne baze. Sidoqofte ne referim te shume deshmive per kete fakt duket se ne ate periudhe ne Dulce ska patur vetem nej shkembim zjarri por disa te tille gje qe automatikisht solli terheqjen e qeverise amerikane nga programet e perbashketa dhe pezullimin e marrdhenieve me Grite per te pakten 2 vjet.-Branton)

Me poshte do vazhdojme me nje tjeter material qe konfirmon shume nga theniet e Philip Schneider.


Ky material qe eshte perfshire ne temen per Philip Schnedier permban dhe konfirmon shume nga theniet e tij. Materiali ne vazhdim lidhet kryesisht me bomben ne Oklahoma City dhe rrolin qe luan ky qytet dhe FEMA ne nje agjende te mundeshme Kombet e Bashkuara-Rendi i Ri Boteror.
#1 - ...Nje element djallezor i CIA-s si agjenci e qeverise se USA, i njohur si “Komiteti i te Dhjeteve” ka hedhur ne ere Ndertesen Qeveritare ne Oklahoma City. Faji ju vu Timothy McVeigh [nje koke turku si puna e Lee Harvey Oswald]. Femijet u vrane qe te krijonin simpati, para dhe pushtet si dhe kontroll mbi popullin amerikan ndersa njerezit e njohur si adhurues te Kushtetutes u konsideruan si fajtoret. Dy agjente te CIA-s, James Black dhe Ron Jackson i pohuan Boswell qe ishin pjese e “Komitetit te te Dhjeteve” qe hodhi ne ere Ndertesen Qeveritare ne Oklahoma City ne 29 prill 1995. Ata u betuan per theniet e tyre perpara zyrtareve te Departamentit te Drejtesise te USA dhe vazhdojne te jene ne mbrojte dhe te fshehur deri sa te perfundojne hetimet.
Ne nje radio show te Dan Gregory ne stacionin WPBR 1540, Florida, Ted Gunderson, ish drejtor rajonal i zyres se FBI-se tregon sesi ndodhen DY shperthimet dhe bomba e perdorur quhej bombe barometrike. Bomba fertilizuese ishte vetem nje sajese per te fshehur gjurmet. Zyra e ATF ishte shenjestra e shperthimit dhe cuditerisht ate dite 17 punonjesit e kesaj zyre nuk u paraqiten ne pune ate mengjes. Mund te kerkoni materialin tek CNN news per nje doreshkrim te korrespondences se CNN News Gary Tuchman ne 29 maj 1995, intervista e CNN News me Edye Smith, nena qe humbi dy femijet e saj. Ajo do te dije nese punonjesit e qeverise kishin ndonje paralajmerim per shperthimin sepse dy femijet e saj te vegjel 3 dhe 2 vjec skishin asnje lajmerim te tille. “Ne [te gjitha nenat qe humben femijet e tyre ne ate shperthim] po na thuhet qe te mbyllim gojen, te mos flasim per ngjarjen dhe te mos bejme pyetje.”
#2 - ...Projekti Phoenix eshte nje rrugdalje per Kolektivin Ashtar ndonese ata nuk mbajne konferenca shtypi apo leshojne materiale qe lidhen me “konspiracine konvencionale”. Perpara se te jap fragmente nga Projekti Feniks do deshiroja te beja disa komente persa i perket aleances Ashtar qe mbeshtet kete organizate dhe nderhyrjet e saj ne punet e brendeshme te planetit tone. Eshte politika e burimeve te te “kanalizuareve” Ashtar qe te ekspozoje informacione te lidhura me konspiracine por shpesh faji per keto konspiracira i eshte hedhur “Sionizmit Cifut”. Kur te kuptoni konfliktim midis “Cifuteve” dhe shoqerine sekrete “Bavareze” te mbeshtetur nga Ashtar, atehere ju do te kuptoni me tej kete armiqesi. Eshte e vertete, sepse Sionizmi eshte nje force politike dhe qe kane te bejne ne nje fare menyre me elementet Masonink te “konspiracise”, B’nai Brith dhe te tjere, sic bejne te gjitha levizjet fetare te cilat pluskojne ne te njejtet ujera me manipulimet masonike-ekonomike-politike gje qe perben pjesen derrmuese te kesaj levizjeje si ne rastin e depertimit masiv te Scottish Rite Of Freemasonry ne strukturat me determinuese. Sidoqofte Masoneria Cifute nuk eshte dominuese ne faktorin mason, ai vend i rezervohet jezuiteve te Scottish Rite dhe Fisnikerise se Zeze te Illuminatit. Pra atehere disa elemente te Masonerise Cifute mund te bashkepunojne me agjenden e Rendit Te Ri Boteror por qe jane absolutisht nen urdherat dhe inferiore ndaj kulteve te fuqishem racist Bavarese. Kjo eshte arsye pse Sionistet Rothschilds NUK QENE NE GJENDJE TE NDALONIN masakrimin e 6 milion cifuteve gjate Holokaustit sepse masonet cifut nuk ishin forca dominuese. Bashkepuntoret e supozuar ekonomik te Rothschild ne Amerike, gjermanet rraciste Rockefellers, u detyruan ti sherbenin dhe mbeshtesnin politiken rraciale te kultisteve superiore ne Bavari dhe ne kete menyre ata mund te mbanin pozicionet e tyre te favorshme ekonomike ne Amerike. Ne perfundim te Luftes se Dyte Boterore, Rockefellers ishin autore te terheqjes se nje fluksi te madh nazistesh ne Amerike dhe punesimin e tyre neper korporatat qe zoteronin.
Masonet cifut si Rothschilds ishin vete Pjese e nje e tretes Wicca Masonik te networkut global te pushtetit krahasuar me dy te tretat qe drejtohet nga Fisnikeria e Zeze dhe lozhat jezuite Malteze. Kjo ishte pamja e asaj kohe deri ne momentin kur te treja grupet rane dakort te bashkepunonin nen emrin e organizates Bildeberger ne menyre qe te arrinin instalimin e Rendit Te Ri Boteror dhe me pas te vendosnin se kush do ishte grupi dominues. Nuk kutphet qarte arsyeja pse Rothschild Wicca-Masonet pranuan te beheshin pjese e Bildeberger. Mbase ata nuk ishin dhe aq ne dijeni te rrolit qe kishin luajtur elementat Jezuit-Rockefellers ne Holokaustin Nazist apo te fluksit aktual te krimineleve naziste te luftes ne korporatat e perandorise Rockefeller. Disa nga Sionistet qe bashkepunonin me Rockefeller nuk kishin dijeni te plote per elementat raciste dhe anti-cifut qe ishin perfshire ne organizate ndersa nje pjese e tyre thjesht nuk i behej vone te shisnin rracen e tyre ne shkembim te pushtetit. Nga ana tjeter jezuitet e Scottish Rite kishin infiltruar me sukses rradhet e cifuteve masone ne ate pike saqe asimilimi ne grupin te Rendit Te Ri Boteror Bilderberger te kontrolluar nga Bavarezet, ishte i sigurt.
Ne fakt ka arsye te besohet qe Bavarezet [dhe alienet?] ksihin perdorur Wicca Masonet, Fisnikerine e Zeze dhe jezuitet Maltese si nje nivel i larte krahu Makiavelian per te krijuar konflikte politike, ekonomike dhe fetare neper bote. Me fjale te tjera nivelet e uleta te ketyre tre forcave kryesore te pushtetshme ne bote do ishin individe te cilet ishin te devotshem mbas idese se lozhet e tyre respektive do ishin ne kontroll te Rendit Te Ri Boteror dhe qe ne nje menyre apo tjetren duhet te perfshiheshin ne nje lufte vellazerore me te tjeret, psh jezuitet kunder masonve apo e anasjellta. Ne nivel planetar mund te jete qe masonet te mbeshtetur nga Sirius jane kunder jezuiteve te mbeshtetur nga Rigelianet. Humanoidet e Siriusit dhe reptiloidet e Rigelit fillimisht kane qene ne gare me njeri tjetrin por tashme ata jane bashkuar nga Aldebaran i mbeshtetur nga kolektivistet Ashtar dhe agjenda e tyre e Rendit Te Ri Te Galaktikes. Planeti Toke nuk eshte i vetmi planet ku eshte aplikuar kjo agjende makiavelike-Hegeliane. Ne toke, kolektivi Aldebaran ne shkembim mbeshtet “Fisnikerine e Zeze Bavareze”dhe aleatet e saj dhe ne thelb perserit te njejtin skenar teze-antiteze-sinteze ne Toke midis Masoneve dhe Jezuiteve eventualisht duke i shkrire te dyja grupet ne nje strukture pushteti te vetme qe eshte e kontrolluar komplet nga kulti i zi gnostik i gjarperit Bavarez me qendrat e tija te fshehta nen Gize, Egjypt, Pine Gap, Australi, Dulce, New Mexico etj. Kjo qender pushteti nga ana e saj ka futur agjentet ne rradhet e Jezuiteve, krahet e Fisnikerise dhe ato Masone ne menyre qe te manipuloje te tre grupet dhe ti coje ato drejt nje fundi te sigurt. Ne nje rast te tille edhe sikur rangjet e uleta te ketyre tre lozheve do perpiqen te favorizojne lozhet perkatese kunder te tjerave, Elita Kontrolluese e te treja lozheve asnjehere nuk do jete agjente e Kultit Bavarez Babilons te Gjarperit. Disa pjestare te familjeve te Fisnikerise se Zeze qe mund te shiten tek kulti dhe ti kthejne familjet e tyre sipas drejtimit qe do vete kulti.
Kjo eshte nje pikeveshtrim nga i cili mund te gjykohet e gjithe pamja por qe natyrisht nuk eshte i vetmi.
Duke ju referuar te kontaktuarit Israel Norkin, kolektivi Ashtar apo Astarte i cili ka nje vazhdueshmeri te madhe ne Aldebaran dhe sisteme te tjera yjore dhe qe ka luajtur nje rrol integrues ne konfliktin antik Sirian-orion me Egjiptin e Lashte, eshte nje aleance nentokesore-mbitokesore, nje grup mendje kolektive virtuale qe prej kohesh eshte infiltruar nga perandoria e “Pashenjte e Gjashte” e Orionit. Nese kjo gje eshte e vertete atehere nuk do te thote qe domosdoshmerisht te gjithe pjestaret e kolektivit Ashtar punojne per “Pashenjte e Gjashte” te Orionit sidomos kur i referohemi thenieve te te kontaktuareve rishtas te cilet konfirmojne se Siriusi eshte perfshire nga nje lufte civile. Kjo lufte mesa duket ka filluar ne momentin qe fraksioni i “infiltruar” i kolektivit qe ka qene i kontrolluar nga forcat e Orionit, eshte shkeputur nga segmenti i kolektivit. Ky segment i mbetur ka stabilizuar lidhje te aferta me jo nderhyresit e PleiadeveNe fakt nese ata i permbahen kesaj gjeje, pra politikes se mos nderhyrjes, dikush mund te mendoje se elementet e mbetur te ‘aleances’ do braktisin agjenden e Kolektivit dhe do adoptojne filozofine e pavaresise e cila te meson te respektosh pavaresite individuale te nje planeti dhe te vete individeve te tij. Duke qene se kolektivi apo grupi hiv i kontrolluar menderisht ka si tendence te vrasi humanet ne individualitetin dhe pavaresine e tyre, kjo bashkekzistence duket shume e pazakonte me jo nderhyresit.
Ashtu si Jo nderhyresit besojne ne pavaresine e nje planeti gje qe eshte nje manifestim me kozmik i principeve qe parashtrohen ne ligjin amerikan te te drejtave, ne duhet te kuptojme se ashtu sic nuk ka ende perfeksion ne Amerike kur vjen puna per te drejtat, ashtu dhe grupi jo nderhyres nuk e ka ate perfeksion. Duke qene se ky univers eshte jo perfekt dhe subjekt i tundimit njerezor, ka nje lufte te vazhdueshme per te mbrojtur lirine, pavaresine si ne nivelin pesonal ashtu dhe ne ate planetar.
Kjo eshte dhe baza ku ndertohet arsyetimi i mesiperm dhe qe shpjegon nderthyrjen e gjerave qe parashtrohen ne pjesen e meposhtme nga CONTACT: Projekti Feniks, 20 qershor 1995:

“Kam permendur me pare qe kam degjuar menjehere mbas shperthimit ne Oklahoma City, dike qe shpreheshe se ne ate ndertese kishte nje tjeter ndertese qe shkonte 18 kate nentoke duke perfshire 5 kate parkimi dhe garazh per makinat. Ky lajm i ri doli si rastesisht gjate interevistes qe beri nje grup televiziv me arkitektin e godines. Por kete gje se degjova me te permendej ne ditet ne vazhdim ndonese permasa e tragjedise po rritej. Ashtu sic ndodh ne raste te tilla me lajme te reja te kesaj natyre qe zhduken papritur, gjeja e pare qe te shkon ne mendje eshte qe nese me te vertete e ke degjuar nje lajm te tille apo jo. Dhe ne perfundim ajo qe mendon eshte e thjeshte, nje informacion i tille smund te mbahet i fshehte me lehtesi.
Ne faqe kryesore te gazetes ne daten 30 maj 1995 ju drejtova lexueseve nese kishte ndonjeri prej tyre qe mbante mend kete detaj kaq te rendesishem mbi ndertesen federale te Oklahoma City. Sido qe te ndodhi, lexuesit e vjeter te CONTACT jane te ndergjegjshem per tunelet e nderlidhura djallezore dhe bazat sekrete te nendheshme ne te gjithe vendin. Ne daten 7 qershor 1995 ne morem nje telefonate ne zyrat e CONTACT nga nje lexues i cili kishte lexuar editorialin tim dhe ishte ne gjendje te konfirmonte faktin qe kishte degjuar te njejtin lajm nga kanali televiziv. Personi qe u pergjigj nga redaksia ishte Rick Martin dhe mbasi degjoi lajmin i kerkoi lexuesit qe te qetesohej dhe te mundohej te hidhte mendimet e tij ne leter. Me lejoni te permend disa rrjeshta nga letra qe morem ne CONTACT ne 15 qershor 1995. Autori eshte E.B.W. dhe qe shkruante nga shteti ne veriperendim te Paqesorit, Shteti i Washingtonit
[Citim] E pashe lajmin per bomben ne Oklahoma City menjehere sapo kishte ndodhur. Fillimisht nuk i kushtova shume vemendje sepse isha i zene duke bere dicka tjeter. Por intesiteti me te cilin lajmi po transmetohej me terhoqi vemendjen dhe u perqendrova i gjithi ne te. Reporteri po transmetonte direkt nga vendngjarja dhe dukej shume i shqetesuar. Me kujtohet te pakten nje here qe dikush i kerkonte njerezve te largoheshin nga vendi i shperthimit dhe mund te shikoje pamjen qe transmetohej ku dukeshin turma njerezish qe largoheshin me vrap si te cmendur. Ata kishin gjetur bomba te tjera ende te pashperthyera dhe skuadrat speciale ishin thirrur qe ti caktivizonin.
Gjate gjithe kesaj kohe me pamjen dhe raportimin e ngjarjes, zonja reportere vazhdonte te fliste per TUNELET E NENDHESHME qe kishin dale ne pah mbas shperthimit. Ajoi vazhdonte ti referohej ketyre TUNELEVE TE NENDHESHME dhe faktit qe mund te kishte njerez te bllokuar aty. E degjova ate ti referohej tuneleve me shume se 6 apo 7 here gjate raportimit. Sme kujtohet me saktesi sesa i gjate ishte rubrika, nase 1 ore ose 2 ore.
Nje zonje, mikja ime, me mori ne telefon dhe me pyeti nese e kisha pare nje moment gjate transmetimit, nje zjarrfikes qe sillej ne vendin e shperthimit si i coroditur dhe qe doli perpara kamerave me nje pamje te trembur per vdekje dhe si percart fliste per TUNELE TE NENDHESHME JASHTEZAKONISHT TE MEDHAJA dhe nje sasi e pamase armatimi ne to. Ai tha qe kishte pare raketa, tanke etj etj. Sme kujtohet me saktesi se cfare tjeter kishte thene. Por ai ishte KOMPLET I CORODITUR. Dukej sikur sapo kishte pare nje fantazem. Shpresoj qe kjo qe thashe te ndihmojne per dicka.
P.S. Ju lutem mos perdorni emrin tim. Do perpiqem te kontaktoj mikeshen time dhe ti kerkoj asaj te shkruaje ate qe mban mend. [Fundi i citimit].

Nje baze e nendheshme me 18 nivele? Nje perfshirje e CIA-s? Nje arsenal i pamase ushtarak? Mbase mund te jem gabim por a eshte njera nga bazat e nendheshme te Rendit Te Ri Boteror per te cilen fliste Philip Schneider? Nese eshte keshtu atehere nje goditje ndaj patrioteve amerikane dhe nje tenative e mundeshme e Europianit Rendi i Ri Boteror nen ombrellen e Kombeve te Bashkuara, pra eshte ky nje pushtim jo vetem nga ajri, toka dhe deti por edhe nga nentoka? Vini re sepse Oklahoma City mendohet se eshte njera nga pikat me te forta te transferimit te Rendit Te Ri Boteror, ose te pakten keshtu shpresojne komunistet/naziste qe drejtojne Rendin e Ri Boteror. Nese do kete shume rezistence nga ana e amerikaneve atehere nje pushtim i mundeshem i Kombeve te Bashkuara i mbeshtetur nga vendet pjestare ne kete organizate, shumica e te cilave se durojne dot Ameriken dhe qe jane te sigurt qe fale elementave qe kane te infiltruar ne CIA, do kene nje mbeshtetje te forte edhe nga brenda per keta “paqe-ruajtes”. Kohet e fundit kam lexuar nje shkrim per parlametin iranian qe njezeri denuan Ameriken me vdekje dhe kjo nuk eshte hera e pare qe lidershipi i nje nje vendi tjeter deklaron urrejtjen e tij te hapur ndaj Amerikes dhe deshiren e tyre per ta pare kete vend te shkaterruar, ketu perfshij edhe disa nga diktatoret e vendeve komuniste. Reagimi i iranianeve duhet te kete qene si rezultat i nderyrjes se CIA-s ne punet e brendeshme te ketij vendi por une mendoj qe arsyeja kryesore eshte fakti qe Amerika eshte aleati kryesor i Izraelit. Duhet te kujtojme qe Izreali eshte nje nga kulturat me te vjetra qe ekziston ne bote duke ja kaluar asaj kineze me te pakten 500 vjet.
Persa i perket gllaberimit nga Rendi i Ri Boteror, disa skeptike ne vazhde te mesimeve qe jane marre nga Lufta e Dyte Boterore, pretendojne se nje gje e tille nuk mund te behet kurre realitet. Por mendoni per nje cast sikur ky raport qe sapo paraqita te jete i vertete?
Kini parasysh se incidenti i meposhtem tregon qarte skenarin midis Kombeve te Bashkuara dhe Rendit Te Ri Boteror qe natyrisht ka per qellim shkaterimin e levizjes per Pavaresi te Amerikes qe konsiderohet si pengesa e fundit per Qeverine Boterore. Informacioni i meposhtem vjen nga nje burim i cili ka hetuar pergatitjet aktuale te Kombeve te Bashkuara, ne SHTETET E BASHKUARA per te perballuar resistencen e cdo lloji ndaj diktatorshipit te Rendit Te Ri Boteror.
Mbani parasysh qe FEMA eshte nje nga pararojat kryesore te Rendit Te Ri Boteror me baza te shumte te nentokes te shperndara gjithandej dhe si nje Kale Troje eshte arme e fuqishme e gllaberimit qe pritet. Po ashtu nga Fincin jane konfirmuar lokalizimet ku mendohet te behet zbarkimi, breku lindor dhe ai jugor i Californias, qendra dhe perendimi i Montanas, veriu i Texas, perendimi dhe qendra e Wiskonsin, Indiana Qendrore, jug-perendimi i Ohio, veriu i New York, jugu i Delaware, jugu i Maryland, veri-lindja e Virginia, veri-linjda e North Carolina, jugu dhe qendra e Floridas.
CDO PAJISJE E FINCEN ESHTE E ZEZE, UNIFORMAT FININ, HELIKOPTERET ETJ. FINCEN JANE TRUPA USHTARAKE DHE POLICI SEKRETE TE SJELLA NE SHTETET E BASHKUARA PER TU PERDORUR KUNDER SHTETASVE AMERIKANE. SHUME NGA TRUPAT FINCEN TE IDENTIFIKUARA JANE NE GRUPE KOMPANIE PREJ 160 E ME SHUME PERSONASH. DISA PREJ TYRE JANE NE PERMASAT E BRIGADAVE ME ME SHUME SE 2600 VETA.

Misioni i Fincen eshte:
A) Kerkimi shtepi me shtepi dhe konfiskimi i armeve
B) Ndarja dhe kategorizimi i burrave, grave dhe femijeve si te burgosur ne numra te medhenj
C) Transferimi ne kampe per te burgosur.
Konfirmuar nga MJTF [Multi-Jurisdictional Task Force] lokalizimet Policore: veri-perendimi i Washingtonit, jug dhe California qendrore, jug-perendim, jug-linde dhe veri i Wyoming, veri, veri-perendim, jug-perendim i Nebraskas, veriu i Texas, jug-lindje i Missouri, perendim-qender, jug-lindje Wisconsin, veri-lindje Illinois, jug-lindje dhe Michigani qendror, Indiana qendrore, veri-qendre Kentucky, jug, jug-perendim Ohio, veri, jug-lindje New York, jug-qender North Carolina, perendim-qender Georgia, jug-lindje Florida dhe Alaska qendrore.
“MJTF eshte nje lloj dorashke e mendafshte ne nje grusht te hekurt dhe kjo eshte motoja qe ka ne faqen kryesore te pamfletit te saj dhe te autorizimit legjislativ.
“Policia MJTF eshte e perbere nga:
1) Ushtaraket –Forcat e Gardes Kombetare qe nuk jane ndaluar nga presidenti, shnderrohen ne nje force policore kombetare.
2) Konvertimi i te gjitha forcave te mbijetuara te policise lokale dhe te shteteve ne nje polici kombetare.
3) Konvertimi i bandave te rrugeve ne forca te zbatimit te ligjit per kerkime shtepi me shtepi. [Los Angeles, New York dhe Chicago jane tashme ne nje proces te tille.]

Misioni i MJTF eshte:
1) Kerkimi shtepi me shtepi dhe konfiskimi i armeve
2) Ndarja dhe kategorizimi i burrave, grave dhe femijeve si te burgosur ne numra te medhenj
3) Transferimi dhe operimi i kampeve te perqendrimit ne USA (deri tani me shume se
LOKALIZIMET E KONFIRMUARA TE GRUPEVE TE LUFTIMIT TE KOMBEVE TE BASHKUARA: linde-qender, jug i California, veri-perendim, perendim, jug-perendim Montana, jug i Arizona, veriu i Texas, lindje e Michigan, veri, jug-;indje e New York, veri i New Jersey, veri-perendim, veri-qender, veri-lindje North Carolina, perendim-qender Georgia.
“HYRJET E GRUPEVE TE BETEJES SE KOMBEVE TE BASHKUARA NE AMERIKE TE APROVUARA NGA URDHERI EKZEKUTIV PRESIDENCIAL I FIRMOSUR NE 11 NENTOR 1990. (Shenim: Ka nga ata qe jane te bindur se me Vrasjen e Presidentit Kenedi realisht u krye nje grusht shteti brenda perbrenda krahut ekzekutiv te qeverise Amerikane nga grupet nderkombetare te cilet janet e vendosur te shkaterrojne Kushtetuten Amerikane dhe tjetra qe presidentet qe erdhen me pas te cilet jane manipuluar ne zyrat e tyre nga C.F.R., T.L.C. dhe pjestareve te Bilderberger, kane firmosur nje numer te caktuar urdherash jo kushtetues te cilet jane te hartuar per te shtruar rrugen drejt instalimit te diktatures. Nese kjo gje po ndodh atehere amerikanet kane te drejten kushtetuese per ti rezistuar forcave te huaja te qeverise Kombe te Bashkuara-Rendit Te Ri Boteror, nje e drejte e cila eshte e shkruar qarte ne Deklaraten e Pavaresise. Ndersa ne rastin e vrasjes se Kenedit dhe ata qe jane mbrapa saj, avokati i Zyres se Louisiana, James Garrison, ne nje interviste dhene revistes Playboy ka dhene deklaraten e me poshte ne lidhje me Lee Harvey Oswald:
“Zyra jone ka identifikuar nje numer te madh te bashkepuntoreve te tij si Neonaziste. Tek shtepia e Oswald mund te gjesh me kollaj Mein Kampf sesa Kapitalin e Marksit.
Branton)
KAMPET E PERQENDRIMIT TE AUTORIZUARA NGA FEMA DHE TE SUBVENCIONUARA NGA AMENDAMENTI I BUXHETIT APROVUAR ME LIGJIN FISKAL TE BUXHETIT NE VITIN 1991:
“veri, jug-perendim, jug-lindje Wyoming, veri-perendim, veri-lindje, jug i Nebraskas, veri-qender i Texas, Wisconsin qendror, jug-perendim, jug, jug-linjde dhe Michigani qendror, veri-lindje, perendim-qender, jug i Indianas, veri-perendim, veri-lindje, jug dhe Ohio qendrore, perendim, veri dhe lindje i New York.
A) Cdo kamp mund te marri 32 mije deri ne 44 mije njerez si minimum
B) Ka te dhena se kampet e Alaskas dhe Texas mund te marrin shume me teper dhe jane te kontrolluara me armatim te rende.
C) Per zonat ne perendim te Mississippit, Oklahoma City eshte qendra kryesore e procesimit te te burgosureve dhe mund te marri 100 mije njerez pernjehere.
D) Qendra Lindore e procesimit nuk eshte identifikuar ende.

“KAMPET E PERQENDRIMIT – 23 te tille te autorizuar dhe ndertuar nga FEMA: 20 DOD [Department of Defense] Buxheti i autorizuar dhe i vendosur – TOTALI 43 qendra.
(Shenim: Ne Kinen e Kuqe, nje numer shume i madh njerezish vuajne neper kampet komuniste “Laogai” si skllever. Ne Rusine Sovjetike kane qene kampet Gulag. Ne Gjermanine Naziste kampet e perqendrimit te cilat nuk u perdoren vetem si kampe sklleverish por edhe si ato te zhdukjes masive ku u aplikuan planet gjenocidiale te Korporatave Amerikane dhe te militanteve europiane Nazist. Armiku i PAVARESISE eshte KOLEKTIVIZMI qe njihet ndryshe edhe si SOCIALIZEM. Socializmi vjen ne forma te ndryshme, Socializem Global [Komunizem], Nacional Socializem {Fashizem] dhe Socializem Korporatash [Teknokraci]. Te treja levizjet jane te kontrolluara nga i njejti kult Luciferian Bavarez i cili mbeshteti Vladimir Lenin, Afdolf Hitler dhe John D.Rockefeller dhe ata te tjere te cilet jane pasardhes te te njejtet kulte te cilet sunduan te [Pa} Shenjten Perandori Romake gjate Epokave te Erreta [Shikoni librin e Apokalipsit, kapitulli i 17]. Kam vetem nje gje per te thene ne lidhje me keto kampe kufizimi ketu ne Amerike dhe jam i sigurt qe pjesa derrmuese e qytetareve tane cifuto-amerikane te cilet bashkejetojne me ne, te gjithe ata Paraardhesit e te cileve erdhen nga te gjitha anet e botes nga kultura te ndryshme me te vetmin qellim per te qene te lire nga cdo lloj tiranie, do bashkohen me mendimin tim dhe me thirrjen e tyre te pervajshme: “KURRE ME !!!”


Materiali ne vazhdim eshte marre nga faqja e Arkivit Patriot:

AGJENSIA FEDERALE E MENAXHIMIT TE KRIZAVE

Megjithese ishte nje artikulli mrekullueshem ai i postuar ne janar te vitin 1995 ne revfisten Morning Times, ai permbante vetem nje pejse te vogel te asaj se me cfare eshte ngarkuar FEMA te kryeje, me nje urdher ekzekutiv. FEMA [Agjensia Federale e Menaxhimit te Krizave ose The Federal Emergency Management Agency] u krijua nga nje urdher presidencial ose URDHER EKZEKUTIV. [Kjo ndodhi mbas vrasjes se J.F Kennedy!!!. Shumica e fushatave presidenciale te atyre qe erdhen me pas u financuan nga Rocefeller dhe promovuan nga agjensite e mediave qe financiohen nga Rockefellers. Presidentet te cilen kane pushtetin per te caktuar stafin e tyre te pazgjedhur, krijuar Urdhera Ekzekutive per hesap te tij dhe krijuar agjensi sekrete ushtarake-industriale-inteligjence te cilat nuk jane subjekt i kontrollit te Kongresit!]

Materiali qe kam per FEMA eshte si me poshte:Federal Emergency Management Agency [F.E.M.A.] dhe agjensi te tjera emergjencie:

F.E.M.A.[ Federal Emergency Management Agency] ne 15 vitet e fundit eshte autorizuar nga nje urdher ekzekutiv presidencial qe te konfiskoje TE GJITHE PASURITE e shtetasve amerikane, te ndaje familjet ne 43 kampe aktuale perqendrimi [tashme te ndertuara dhe operative. Meqe ra fjala 5 prej tyre gjendjen ne Georgia. Me i madhi mund te mbaje deri ne 100 mije veta]te cilet quhen si kampe grumbullimi nga “qeveria” per tu shperndare me pas ne kampe pune, te deklaroje gjendjen e jashtezakonshme dhe te SHMANGI TOTALISHT KUSHTETUTEN e USA. Urdherat Ekzekutiv Presidencial qe jane te lidhur me apo kontrollojne kete agjensi do jepen ne fund. Dy nga burgjet shtetore ketu ne Georgia jane te boshatisur nga te burgosurit por mirembahen nga nje staf minimal te krijuar enkas per te suportuar kete aksion politik.
Kampet e Perqendrimit. Nje Urdher Ekzekutiv i firmosur nga Presidenti Bush ne vitini 1989 autorizon FEMA te ndertoje 43 kampe primare [me nje kapacitet nga 35 mije ne 45 mije te burgosur sejcili] dhe po ashtu autorizoi me qindra qendra te sekondare. Eshte me interes te nenvizohet qe keto qendra ndonese sekondare mund te marrin deri n e 100 mije te burgosur. Keto qendra jane te kompletuara dhe shume prej tyre jane tashme operative ndonese nuk kane te burgosur. Ne jug te Georgias ka disa burgje shteterore qe pervec disa rojeve, jane komplet bosh pa te burgosur.
Nen drejtimin e FEMA, Urdherat Ekzekutiv te cilet jane shkruar tashme si ligje aktuale te vendit mund te pezullojne KOMPLET KUSHTETUTEN E SHBA-se, te gjitha te drejtat dhe lirite sic jane te njohura nga te gjithe. Per te gjithe ata qe duan nje kopje, Urdherat e meposhtem Ekzekutiv jane ne Rregjistrat Federale i lokalizuar ne Washington DC, mund te merrni ne telefon dhe te pyesni per bllokimin e te gjitha te drejtave civile dhe lirive dhe per masat e jashtezakonshme qe duhet te merren sic e specifikojne shume nga urdherat “cdo situate emergjencie per sigurine kombetare qe mund te konfrontoje weverine.” Kur FEMA te marri kontrollin urdherat ekzekutiv te me poshtem do jene menjehere te detyrueshem:
U.E. 12148 – FEMA emergjence e sigurise kombetare, si: fatkeqesi kombetare, turbullira sociale, rebelim ose krize financiare kombetare.

U.E. 10995 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha mediat komunikative ne Shtetet e Bashkuara.

U.E.10997 – Ka te drejte te konfiskoje te gjitha burimet energjitike, gazin natyror, mineralet, publike dhe private.

U.E. 10998 – Ka te drejte te konfiskoje cdo rezerve ushqimore dhe burime te saj, publike dhe private dhe cdo farme, toke dhe pajisje.

U.E. 10999 – Ka te drejte te konfiskoje cdo mjet transporti, perfshi makinat personale, kamionat apo automjetet e cdo lloji, KONTROLL TOTAL mbi autostradat, portet dhe kalimet ujore.

U.E. 11000 – Ka te drejte detyrimin e te gjithe shtetaseve amerikane per te punuar nen kontrollin federal te detyruar duke perfshire ndarjen e familjes nese gjykohet e nevojshme nga qeveria.

U.E. 11001 – Ka te drejten e konfiskimit nga ana e qeverise te te gjithe funksioneve mjeksore, edukative dhe sociale.

U.E. 11002 – Merr persiper hartimin e nje RREGJISTRI kombetar per te gjithe shtetasit [Sipas ketij urdheri sejcili duhet te raportoje ne zyren e postes lokale per tu rregjistruar dhe caktuar ne nje zone tjeter. Ky eshte momenti kur familjet do te ndahen.]

U.E. 11003 – I jep te drejte qeverise te konfiskoje cdo aeroport dhe aeroplan komercial, publik dhe privat.

U.E. 11004 – Ka te drejte per llogari te autoriteteve financiare dhe te strehimit qe te shpernguli komunitete, te hartoje plane per braktisje zonash te banuara dhe te caktoje vende te reja per popullaten.

U.E. 11005 – I jep te drejte qeverise te marri nen kontroll hekurudhen, ujesjellsat dhe godinat publike.

U.E. 11051 – Zyra e Planifikimit te Emergjiencise ka autoritet te plote te beje efektiv urdherat e mesiperm ne periudha kur ka tensione nderkombetare apo kriza financiare dhe ekonomike.:

(Po ne rastet e nje “krize financiare” te fabrikuar apo sajuar gje qe e cila mund te kthehet ne nje “turbullire sociale”? Cdo gje varet nga vendimi i Presidentit qe eshte ne fuqi. Por ne nje rast te tille atehere ne duhet te pyesim veten sesa legale eshte Presidenca e SHBA-se? Shume veta ne brendesi te Kongresit Kontinental jane te trembur nga ideja e ringjalljes se Monarkise dhe kundershtuan fillimisht krijimin e pozicionit te Shefit Ekzekutiv, i njejte me ate qe u zgjodh gjenerali George Washington. Por ata u qetesuan me shpejgimin qe ata qe ndoqen Washingtonin paten shembullin e tij te integritetit ku mund te bazonin presidencen e tyre. Kam nje sugjerim: beni tutje me Presidencen e USA-s dhe te gjithe krahut ekzekutiv te qeverise, sidomos tani qe sipas burimeve te mija eshte nen kontrollin e nje grupi te pazgjedhur industrialo-ushtarak qe nga puci i 1963 dhe jepini mbrapsht kontrollin e qeverise, Kongresit sic ka qene ne fillim. )
Te gjithe urdherat ekzekutiv te mesiperm jane hartuar nga presidenti Nixon dhe kaluar me URDHERIN EKZEKUTIV 11490 i cili lejon gjithe paketen e mesiperme te behet efektive ne momentin kur Presidenti deklaron gjendje te jashtezakonshme. Psh rasti i revoltave dhe ceshtja e Rodney King ne Los Angeles mund te kishte shkaktuar ekzekutimin (pjeserisht u be) te ketiji URDHERI EKZEKUTUES.
Urdheri Ekzekutiv 12919: “Gadishmeria e Burimeve Industriale te Mbrojtjes Kombetare” firmosur nga presidenti Bill Clinton ne 3 qershor 1994 i delegon FEMA-s autoritetin, pergjegjesine dhe shperndarjen. Urdheri Ekzekutiv per te konfiskuar CDO PRONE te shtetasve amerikane dhe zhvendosjen e tyre neper kampe “pune”. Gjithashtu, Urdheri Ekzekutiv parakalon apo shvelfteson 11 urdherat e meparshem nga 1039 deri ne 1991 dhe kompeson Urdherin Ekzekutiv 10789 dhe 11790. Ky urdher ekzekutiv eshte DEKLARATA E LUFTES KUNDER SHTETASVE AMERIKANE nga Qeveria [sekrete] E Shteteve Te Bashkuara ne marrveshje me Kombet e Bashkuara.
Operacioni Dragnet. Janet Reno mund te veje ne jete kete operacion me te marre urdherin nga Presidenti. Letra arresti do leshohen nepermjet kompjuterit per te izoluar 1 milion PATRIOTE AMERIKANE te cilet “mund” ti rrezistojne Rendit Te Ri Boteror. Amerikanet te cilen nuk jane “politikisht korrekte”. Ne menyre specifike permenden Kristianet ose ata qe lexojne Biblen. Kampe perqendrimi apo internimi jane tashme te ndertuar dhe te gatshem per te pritur keta te burgosur amerikane. Shikoni ate qe eshte shkruar me siper sesi jane pajisur dhe po administrohen keto kampe nga F.E.M.A.
(Shenim: Ne referim te Kristianeve, cfare duhet te bejne ata per te mbmrojtur Ameriken? Mos duhet te rrembejne armet nese eshte e nevojshme? Mesa duket Baballaret Themelues te Republikes Amerikane keshtu mendonin gjersa kjo perputhej me mbrojtjen e atdheut te tyre, grave dhe femijeve te tyre... dhe jo me qellimin per tu perfshire ne luftra per pushtime apo demtuar te tjeret. Kjo gje mund tju pershtatet gjermaneve te cilet filluan pushtime te paprovokuara te fqinjeve te tyre vetem per te realizuar nevojat e tyre ekonomike gjate Luftes se Pare dhe te Dyte Boterore. Dikush mund te pyesi, po ata cifute ortodokse dhe kristiane grek ortodoks qe shkuan drejt vdekjes se cjapi tek kasapi pa bere rrezistencen me te vogel ne Luften e Dyte Boterore? Pse nuk luftuan ata per jetet e tyre? Kjo eshte nje pyetje e veshtire per te cilen nuk kam pergjigje. Ajo qe mund te them si konkluzion i cfare kam lexuar ne Testamentin e Vjeter dhe ne ate te RI eshte se nuk gjej asnje rrjesht qe te na ndaloje te mbrojme veten tone nga agresoret, te pakten ne shkalle kombetare por ne JEMI te ndaluar te behemi agresore apo te perfshihemi ne konflikte qe ne vend te jene mbrojtese, jane sulmuese. Psh sulmet ofensive ndaj lekurekuqve vendas te Amerikes qe rezultoi me nje pushtim anglo-sakson te Amerikes se Veriut, nuk mund te justifikohet me shkrime dhe qe vazhdojne te ndodhin me keqtrajtimin e tyre, tradhetimi i vazhdueshem i marrveshjeve dhe grabitja e vazhdueshme e tokave te tyre qe ja u ka dhene Perendia ne te kaluaren. Dhe kjo do kete nje ndjenje shume armiqesore ndaj Amerikes, vetem nqs behen ndryshime duke filluar me njohjen dhe kthimin e territoreve te te pareve te tyre. Mbase Grite u ndjene te justifikuar ne dhunimin e vazhdueshem te marrveshjeve sekrete me qeverine tone sepse ne kemi bere te njejten gje me vendasit amerikane? Mbase ne e MERITOJME abuzimini qe nga behet nga Grite dhe bashkepuntoret e tyre Bavarez? Mbase fati i kombit tone do te ndikohet ndjeshem nga menyra sesi ne i trajtojme lekurekuqet vendas amerikane duke filluar te respektojme te gjitha marrveshjet qe beme dhe shkelem ne te kaluaren? Mund te jete kjo?
Nga ana tjeter, nese lufta OFENSIVE eshte e ndaluar nga Perendia, atehere lufta MBROJTESE ndaj nje pushtimi te huaj te tokes amerikane ose nje kercenim nderkombetare i lirise sone sic eshte e garantuar ne Ligjin e Te Drejtave, atehere kjo eshte dicka teresisht e justifikuar. Ne Psalmi 125:3 lexojme sesi mbreterimi i ligesise eshte nje dhunim direkt i vullnetit te Zotit. Nje shembull perfekt mund te jete ai i luterianeve ne Gjermani te cilet kapitulluan tek Nazistes dhe tek “kisha e tyre”, sidomos kur kihet parasysh fakti qe shume nga liderat naziste ishin te mbeshtetur nga kultet Luciferiane ndaj te cileve kristianet duhet te kishin bere rezistence. Por ndodhi e kunderta, shume nga kristianet ne Gjermani ne menyre te heshtur mbeshteten krimet e lemerisshme te nazisteve dhe te lidereve te tyre dhe sidomos zhdukjen masive te burrave, grave dhe femijeve cifute. Po pse mundi Martin Luter i vetem fare te perballonte me qindra klerike pompoze dhe hipokrite ne keshillin e krimbave ne Germani dhe i akuzuar ne fytyre per parazitizem, mekate dhe si adhurues idhujsh, ndersa shume nga ndjekesit e tij Protestane (duke mos perfshire ata qe bashkuan veten e tyre me ato shpirtera guximtare )mbeshteten satanistet Naziste sa majtas djathtas madje ne disa raste edhe moren pjese direkt ne krimet e luftes se Pare dhe te Dyte Boterore? Me pak fjale, Kristianizmi nuk na meson qe dikush duhet te marri shpaten dhe nuk na meson qe dikush nuk duhet ta marri shpaten kur duhet te mbroje veten. Cdo gje varet nga zgjidhja dhe besimi personal. Por mos harroni, ata qe rrembjene armen duhet te kene parasysh qe edhe mund te vdesin ne fushen e betejes. Por dikush mund te vdesi edhe pa rrembyer armen, nese kapet dhe dergohet ne kampet e vdekjes. Pra cdo gje eshte e lidhur me zgjidhjet personale si dhe me rrethanat. Eshte shkruar qe “i duruari duhet te trashegoje Token”. Por kjo sdo te thote se duhet te gelltisi padrejtesite dhe krimet qe i behen ne kurriz.
Branton)

Operacioni Rolling Thunder. Reno dhe Benson kane permendur kete operacion i cili perfshin kontrollin shtepi me shtepi, kerkime dhe konfiskime te armeve te zjarrit dhe ushqimeve nga forcat e gardes kombetare, ushtaret dhe policia lokale. Ky funksion drejtohet peseri nga F.E.M.A.
Ligji Publik 100-690 ndalon pothuajse cdo GRUMBULLIM FETAR. Ligjeron kontrollet dhe konfiskimet pa paralajmerim dhe zgjeron ligjet per drogat duke perfshire CDO amerikan. Kjo do jete ne pergjithesi preludi apo pjesa vazhduese e operacioneve te FEMA-s dhe pjese e paketes se planeve qe do nderrmeren.

Ligji i Krimeve qe Perfshin disa Mjete i vitit 1990. Te sigurohet konfiskimi i te gjithe prones private nepermjet pastrimit te parave, dhunimeve te ambjentit sipas Ujit te Paster dhe Akteve te Ajrit dhe shkon deri tek abuzimet ndaj femijeve. Ky akt po ashtu koordinon aktiviteten nepermjet FEMA dhe Departamentit te Ushtrise, Komandes se Pergjithshme, Komanda e Forcave te USA, Fort McPherson, Ga i cili eshte agjencia ekzekutive dhe implementuese qe fillon shumicen e ketyre akteve. Agjensia pergjegjese ne brendesi te Komandes se Forcave Ushtarake te USA ishte ajo qe u njoh me emrin e Shefit te Deleguar te Stafit te Operacioneve, Divizioni i Planifikimit te cilet ndryshuar emrin disa vjet me pare ne J-3 mbas bashkimit te shtabeve ne nje te vetem.
Ata mbajne ne arkivat e tyre kompje te plani te FEMA, perfshi dhe ato plane te hartuara nga Ushtria per te suportuar planet kryesore te FEMA ne eleminimin e Kushtetutes se USA. Sipas planeve aktuale, Kushtetuta do stopohet “perkohesisht” dhe do lihet neper rafte deri sa te kaloje situata dhe rreziku te jete neutralizuar. Por ne momentin qe do hidhet neper rafte, do mbetet aty sic ndodh zakonisht me veprimet e Qeverise.

Ligji i Krimeve i vitit 1994. Ndalimi i cdo lloj arme ushtarake te cilat jane te nevojshme per krijimin e ndonje milicie [kur eshte e nevojshme], refuzon cdo pajisje tjeter ushtarake per njerezit apo skuadrat e milicise, paraprin te konfiskoje TE GJITHA armet qe jane ne pronesi te qytetareve, shkaterurar AMENDAMENTIN e pare dhe eventualisht te nxjerri cdo shtetas amerikan si te jashteligjshem. Shikoni komentet e mesiperme qe kane te bejne me kontrollin shtepi me shtepi. Agjensia qe eshte pergjegjese per ndermarrjen e ketij aksioni eshte Departamenti i Ushtrise ne bashkepnim me policine loka dhe ate shteterore, perfshi FEMA, FBI dhe agjensi te tjera federale.

BAZAT E NENDHESHME SEKRETE. Jane dokumentuar me shume se 60 qytete virtuale te nendheshme sekrete te ndertuara nga qeveria, zoteruesit e Bankes Federale te Rezervave (si psh Rockefellers) dhe pjestare te larte te Komitetit te 300 [disa nga keto zona te nendheshme mund te shikohen ne Kansas City, Missouri etj]. Po ashtu ka stacione te nendheshme satelitore te cilat kane aftesine te gjejne adresen tende ne kompjuter dhe nepermjet satelitit brenda disa sekondave mund te sjellin nje kamera ne pronen tende dhe te kontrollojne detajet me te vogla. Keto stacione sipas nje vendimi te posacem ne 1 tetor te vitit 1994 i kaluan nen administrim Kombeve te Bashkuara.

A KA FILLUAR TASHME? OFICERET USHTARAKE AMERIKE TE PRANGOSUR NGA FORCAT E KOMBEVE TE BASHKUARA

Nje raport nga revista SEVENTH WEEK shprehet se Oficeret Ushtarake Amerikane ishin pare te lidhur me pranga dhe me zinxhira ne sediljet e nje avioni 747 te Kombeve te Bashkuara qe kishte si destinacion Qendren Federale Te Transferimeve afer Oklahoma City! Ja disa pjese nga ky raport:
“Ne seminarin e pergatitjes per mbijetese ne S.E. Oklahoma, ne 25 mars 1995 njeri nga pjesmarresit nderpreu folesin dhe deklaroi se njeri nga fqinjet e tij i cili mesa duket sherben si pjestar rezerve i ekuipazhit te njerit prej atyre avinove te bardhe, pa shenja Boeing-747, te Kombeve te Bashkuara, ishte tronditur shume kur gjate fluturimit te kthimit nga Oklahoma City kishte zbritur ne bagazhin e avionit ku mbaheshin te burgosurit dhe ne vend te tyre pa qe te burgosur ishin ushtarake amerikane me uniforma te plota dhe te prangosur dhe te lidhur me zinxhire ne sediljet e tyre. Ata ndodheshin perballe dhe pamja e fytyres se tyre mund te gjykoheshe qe ishin shume te revoltuar. Pa dyshim!
Ne kete pike me siguri ju do mendoni qe kjo eshte nje loje? Aspak, sepse ne prill 1993 dhe korrik 1994 nje analist i ish-inteligjences ushtarake parashikoi qe do ndodhte I NJEJTI SKENAR. Ai shtoi gjithashtu ne nje interviste ne vitin 1994 se ata do perdorin avione 747 te bardhe per te transportuar te burgosurit, te internuarit qe do jene me karakter politik, konservativ nga e gjithe Amerika dhe cuar ne 130 kampet ekzistuese te Rendit Te Ri Boteror te drejtuara nga FEMA. Operacionet e mesiperme nder te tjera qe perbejne teresine e kesaj Konspiracie te Frikshme perfshinjne edhe RREMBIMIN E LIDERSHIPIT I KRYER NGA TRUA TE HUAJA [AZIATIK] TE FSHEHUR NE USA qe do perdorin 3000 helikoptere te tipit Chopper me te cilin eshte furnizuar Kombet e Bashkuara ne baze te marrveshjes se vitit 1989 e quajtur “Marrveshja Qiejte e Hapur” i firmosur nga sulltani i Rendit Te Ri Boteror, George Bush, pjestar i Shoqerise Sekrete Skull and Bones dhe i Komisionit Trilateral. Marrveshja lejonlejon vezhgimin ajrorte Shteteve Te Bashkuara. Nuk behen pyetje! Pjesa me e madhe e Helikoptereve te Zinj nuk ka te beje fare me operacionet ligjore te plicise dhe milicise por jane duke lokalizuar aktualisht vende dhe persona te cilet do kundershtojne mbase dhe me arme, instalimin e Rendit Te Ri Boteror. Pra BEHUNI GATI !.

Pjesa qe vijon eshte nje tjeter material qe i referohet Phil Schneider. Ndonese nuk eshte shkruar prej tij, materiali qe vijon eshte nje interviste me nje grua e cila ka patur kontakt me te ndjerin. Ndonese shume nga bazat e perbashketa CIA-Aline nuk kane shenja ekzistence mbi siperfaqe, ka disa prej tyre si ajo ne Deep Springs, California, Mercury, Nevada, Page ne Arizona, Dulce, New Mexico dhe disa baza te tjera te perfshira ne agjenden e perbashket Bavareze-Aliene te Rendit te Ri Boteror, kane objekte ne siperfaqe qe per disa arsye te cuditshme jane te lokalizuara direkt poshte terminaleve te disa nga aeroporteve me te medhaja te vendit. Per shembull ka nje baze shume te madhe te FEMA-s poshte aeroportit te Salt Lake City, nje tjeter ekziston ne aeroportin e Oklahoma City e cila sherben si nje si nje qender arresti dhe trensferimi per te burgosur dhe eshte e e perbashket FEMA-KOMBET E BASHKUARA (Rendi i Ri Boteror) por ajo qe eshte me e pazakonshmja eshte ajo qe ndodhet ne Aeroportin Nderkombetar te Denver sic pershkruhet ne intervisten e meposhtme:

Leadin Edge Research: Nga stacioni i radios KSEO ne 26/4/1996 inverviste me Alex Christopher. Pjese e shkeputur nga gazeta e Leading Edge International Research, numri 92. Intervista ne KSEO 26/4/1996 me Alex Christopher, autori i librit te famshem Kutia e Pandores dhe Kutia e Pandores 2. Trankriptimi eshte bere ne 1/6/1996 nga Leadin Edge Research Group. Pjestaret: DA [Dave Alan,drejtuesi i emisionit] AC [Alex Christopher, i ftuar].

DA: I ftuari im special per sonte eshte Alex Christopher, autori i Kutise se Pandores, nje ekspozim i nxitjes Britanike nepermjet Washington D.C. gjate 200 vjeteve te fundit, pra ne menyre specifike masoneria britanike dhe sidomos ajo me e njohura Scotish Rite Masonry qe prej kohesh ka infiltruar masonerine britanike dhe ate amerikane. Ju mendoni se jeni te lire? Kjo gje ka shume kohe qe ekziston. Ideja ishte te na bente ne te perceptonim ate qe ishim “te lire dhe te pavarur”...Ajo paraqet shume informacione ketu dhe do te na duhet ta ftojme ate perseri ne emisionin tone. Fola me te mbremjen e kaluar. Nje person i mrekullueshem. Ajo do te na flasi per Projektin Montauk dhe influencen jashtetokesore si dhe gjera te tejra. Pra Alex per cfare do te flasesh fillimisht?

AC: Nje here dikush me tha, fillo nga mesi dhe vazhdo prej aty. Pra nese deshiron zgjidh nje subjekt dhe jam gati ta filloj prej aty.

DA: Mbremjen e kaluar ne folem per disa gjera. Folem per aeroportin e Denver dhe se cfare po ndodh aty realisht, folem pak per Projektin Montauk dhe Al Bielek dhe prekem disa nga subjeket e trajtuara ne librin Kutia e Pandores. Ju permendet qe Mbreteresha e Anglise po ble toka ne Kolorado nen nje pseudonim. Pse mos fillojme me subjektin e britanikeve. (Shenim: Duke ju referuar agjentit te Sherbimeve Inteligjente Britanike Dr. John Coleman, lozhet Wicca-Masonike me baze ne Londer jane nje e treta e konspiracise globale. Dy te tretat e mbetura jane familjet bankare te Fisnikerise se Zeze te cilet deklarojne prejardhje direkte nga Perandoret e Hershem Romak dhe po ashtu jane rrjetet e Maltezeve Jezuite ose Jezuitet e Kaloresve te Maltes. Pra te treja grupet sejcili ka nga 13 perfaqesues ne organizaten Bilderberg e cila eshte thjesht nje mbulese per Illuminatin Bavarez gje qe sugjeron qe vete Bavarezet kane orkestruar nje lloj “martese me kontrate” midis ketyre 3 grupeve njehere e nje kohe kundershtare.Branton)

AC: Dakort. Informacioni fillestar, ai qe gjendet ne librin Kutia e Pandores shqyrton faktin sesi korporatat me e medhaja ne kete vend, ato te hekurudhave dhe bankat u manipuluan nepermjet nej trusti i cili fillimisht u njoh me emrin Virgina Company... Marrveshja percaktonte nje kusht, cdo gje do mbetej nen kontrollin e Anglezeve ose te sherbyeseve te tyre dhe kjo gje vazhdon ende sot sepse ne e shikojme qe cdo gje po bie ne dore te ketij trusti dhe qe me pas shkon direkt tek Kurora e Anglise. Eshte shume e frikshme te mendosh qe te gjithe njerezit ne kete vend jane mashtruar te besojne se Shtetet e Bashkuara kane fituar pavaresine nga Anglia, ne fakt kjo gje asnjehere ska ndodhur.

DA: Ne fakt shiko Presidentin Bush i cili dy vjet me pare kur shkoi ne Angli, u kurorezua si kalores nga Mbreteresha. Nga erdhi kjo gje? Apo ai eshte vecse nje sherbetor besnik? ( Kjo duke ditur dhe faktin qe Bush eshte nje Mason i shkalles se larte dhe pjestar i lozhit neo-Masonik Skull&Bones.)

AC: E sakte. Te gjithe ata ofrojne sherbimet e tyre dhe kjo gje shkon mbrapa me shoqerite sekrete dhe themelimin e Rendit Te Ri Botero, gjera qe te gjitha se bashke te cojne tek shtepia Windsor. Ne vendin tone prej kohesh shikohet qarte pozicioni i sherbetorit ndaj Kurores se Anglise. (Ne menyre aksidentale pata konfirmimin per nje gje te tille kur nje miku im me thote qe nje gjykates amerikan i kishte konfiduar faktin qe sistemi juridik ne Amerike, tani eshte i bazuar ne sistemin juridik te gjykates mbreteore ne Angli. -Branton). Kjo eshte nje nga qellimet qe sistemi, ku perfshiheshin shkenctaret e Rhodes i kishte caktuar vetes te arrinte. Cecil Rhodes hapi shtegun qe con Shtetet e Bashkuara drejt Rendit Te Ri Boteror. Nga ajo qe kam mundur te zbuloj del ajo qe Kurora e Anglise e kishte planifikuar kete gje djallezore prej qindra vjetesh dhe mund te jete shume e mundur qe ata te kene qene ne dijeni te kaosit qe do perfshije Token, informacion nga i cili ne kemi qene gjithmone te privuar. Mesa kam kuptuar une Anglia nuk do ta arrije qellimin e saj nepermjet ndryshimeve, ata kane nder mend te vendosin nje Perandori te re ketu tek ne. Kjo na shpie tek diskutimi yne i meparshem dhe tek pronat qe po blihen ne Colorado.

(Shenim: Me magjepsjen qe Britaniket kane ndaj udhetimit ne kohe, “Dr Who” etj eshte e mundur qe Inteligjenca Britanike mund te kete arritur te shikoje te ardhmen dhe ate qe do ndodhi? Britaniket kane nen zoterim British Columbia, Canada dhe meqe jane kaq te deshperuar dhe te bindur qe kombi i tyre nuk do i mbijetoje “ndryshimeve”, pse nuk e levizin perandorine e tyre ne British Columbia, ne vend qe te rrezikojne te ofendojne amerikanet duke hapur plage te vjetra te cilat shkojne mbrapa ne kohe ne luftrat revolucionare dhe te humbisnin aleatin e luftes e pare dhe te dyte boterore? Ashtu si dhe ne Amerike, nuk jane qytetaret e thjeshte Britanik ata qe paraqesin rrezik por eshte e ashtuquajtura “elite”, Rockefellert e Amerikes dhe Rothchilds te Britanise te cilet kane shitur njerezit e tyre per perfitime personale dhe dominim total ndaj klasave te uleta. Amerikanet dhe Britaniket qe luftuan dhe vdiqen krah me krah ne luften e pare dhe te dyte boterore nuk e kuptuan qe ishin te tradhtuar nga mbreteria Rorckefeller-Rothschild te cilet krijuan monstren ndaj te cilit ata luftonin ne te dyja luftrat. Si perfundim cdo gje ishte thjesht babezia per pushtet! Amerika ka kohe qe ka devijuar nga idealet e themeluesve te Kushtetutes Amerikane. Dhe ndonese sja vlen ta permendim, po ashtu Britania ka devijuar prej kohesh nga idealet e vendosura prej Mbretit Artut, pastertia e te cilave erdhi nga fakti i aftesise se tij per te bere gjithe kaloresit e tryezes se rrumbullaket qe kishte si te barabarte midis njeri tjetrit ne vend qe ti shtynte drejt joshjes per pushtet apo per fame personale. Ska rendesi nese legjenda per Mbretin Artur eshte e vertete apo jo, vete Idealet qe paraqet sjane te verteta. –Branton)

DA: Po, ne fakt ajo zone eshte goxha e larte. Vend i perkryer per te qene i sigurt.

AC: Po. Per me teper, e gjithe simbolika qe eshte e dukshme ne ndertimet e aeroportit te ri te Denverit bertet qe eshte nje “qender per kontrollin e botes”. Ka shume simbolika te shoqerive sekrete ne kete aeroport. Ne filluam ti hetonim me kujdes per te zbuluar kuptimin e tyre. Cdo gje eshte e frikshme. Nje xhentelmen i quajtur Al Bielek i cili ka qene i perfshire ne disa eksperimente qeveritare jo te zakonshme ne te kaluaren, me ka thene se “zona e Denverit eshte sektori Perendimor ku do vendoset Rendi i Ri Boteror per Ameriken.” Pak nga pak, gjera te vogla filluan te shtjellohen duke konfirmuar ato qe i kisha ende te paqarta.

DA: A e njeh John Coleman?

AC: Komitetin e 300-ve?

DA: Po. Cfare mendoni per te?

AC: Mendoj se informacioni i tij eshte fantastik. Nese ai do te kishte patur informacionin qe hodha tek Kutia e Pandores, bashkuar me informacionin qe ai vete ka, truri i tij do kishte shperthyer. Per aq sa kam dijeni te dy materialet perputhen dhe ndjekin te njejten vije.

DA: Disa nga keto gjera lidhen me mbrapaskenen e pushtimit britanik, duke marre toke ketu tek ne dhe duke na lene te besojme ne te njejten kohe qe ata qe e drejtojne kete vend jemi ne. Si ja arriten ata te nxjerrin jashte loje Carin e Rusise, te organizonin revolucionin socialist etj etj. Ka nga keto detaje ne aeroportini e Denverit? A do ishe dakort ti diskutojme keto gjera perseri?

AC: Ajo qe me terhoqi vemendjen ishte nje lloj kupole qe e pashe ne nje fotografi dhe qe kishte nje simbol masonik ne te. Dhe doja te shkoja ta shikoja sepse e konsiderova si dicka jo te zakonshme.

DA: Nje kupole?

AC: Po, kupola apo ndertimi i gurte ne aeroportin e Denverit ka nje simbol Masonik. I gjithe grupi jone shkoi ne aeroport per te pritur disa miq dhe per te pare kete simbol i cili ka dhe nje si lloj kapsule te mbjell brenda. Ndodhet ne pjesen jug-lindore te terminalit i cili meqe ra fjala quhet “Holli i Madh” dhe ky eshte termi te cilit masonet i referohen vendit te tyre te takimit. Dhe ne kete vend eshte permendur “Komisioni i Aeroportit te Botes Se Re”. Skam degjuar ndonjehere per nje komision te tille. Ke degjuar ti?

DA: Asnjehere.

AC: Ka nje simbol Masonik ne te dhe po ashtu ka disa dizajne me gjeometri te pazakonte. Pershkruan nje krah qe ngrihet nga kupola ne nje kend prej 45 gradesh. Po ashtu ka dhe nje gje tjeter me nje si panel. Struktura e kesaj kupole eshte e ndertuar me granit te skalitur, celik dhe beton dhe eshte shume terheqese. Pjesa me panel ne fund te krahut ka nje pjese te paperfunduar druri. Zoteria qe ishte me mua heren e pare ne aeroport, tashme ka vdekur. Ata thone se ai kreu vetvrasje por dicka me thote se kjo eshte e pamundur. Askush s’mund te lidhi nje tub dy here ne qfefn e tij dhe pastaj te mbysi veten. Mendoj se kjo gje eshte e pamundur. Emri i tij ishte Phil Schneider dhe ai filloi te hapte gojen dhe te fliste per gjerat qe po beheshin neper bazat e nendheshme per te cilat ai kishte dhene ndihmesen e tij si ndertues per vite me rradhe. Ai ka punuar ne bazat e nendheshme ne Area 51, Dulce, New Mexico si dhe ne vende te tjera. Schneider me tha se ajo pjesa e krahut me ate panelin duket si nje forme tekno-gjeometrike e cila eshte bere sipas nje “udhezimi alien” dhe qe ka te beje me “sistemin e drejtimit” (cfaredo kuptimi te kete) qe funksionon si nje qender komanduese per te sjelle anijet drejt e ne “Hollin e Madh”.
Ne te njejten hapesire te kupoles ka disa dizajne te pazakonta ne dysheme te cilat jane te natyres Masonike dhe qe te cojne pikerisht tek besimi i “Diellit te Zi” (Shenimi i botuesit: Sipas Al Bielek, babai i Schneider ka qene kapiten ne anijet U-Boat gjate rregjimit nazist dhe qe ka qene po ashtu dhe ne Eldridge ne 1943 me cilesine e mjekut), qe lidhet me simboliken naziste. Mesa duket “shoqerite sekrete” i falen Diellit. Nazistet i faleshin Diellit te Zi qe lidhet me idene e Saturnit. Saturni dhe Satanizmi shkojne si te thuash ne perputhje me njera tjetren. (Shenim: “Dielli i Zi” i referohet po ashtu edhe vrimes se zeze masive qe ndodhet ne qender te galaktikes sone. Ne lidhje me dizajnet e pazakonta ne dyshemene e aeroportit, nje burim informacioni shprehet se baza afer Hoover Dam afer Las Vegas, jo shume larg nga Area 51, permban zbukurime te egra te simbolizmit okultik dhe atij masonik. Raportet specifikojne se nderkohe qe kodrat gerryheshin per ti hapur vendpellgut, u gerryen po ashtu edhe shpella te medhaja. A mund te kene keto lidhje me sistemin e pergjithshem nentokesor? Nje tjeter pellg i pazakonte eshte ai i Glen Canyon afer Pgae, Arizona i cili mund te prodhoje hidroenergji per nje baze qe pretendohet se ndodhet aty dhe qe lidhet me ate te Dulces dhe Area 51 nepermjet sistemit te tuneleve. -Branton). Dhe me pas kemi kete sistem muresh ne aeroport qe jane nga me grotesket qe mund te keni pare ndonjehere.

DA: Cfare ka neper murale?

AC: Mund te them se ka ate qe ata kane si plan te bejne ndaj nesh, komplet si bote dhe cfare ka ndodhur apo ndonje fantazi. Njera prej tyre qe eshte shume e pazakonte, ka tre arkivole me njerez te vdekur brenda...

DA: Kjo eshte pjese e ritualeve te lidhura me Klubin Skull & Bones.

AC: Po. Mesa duket jane tre grupe njerezisht qe ata do te donini ti shikonin te vdekur. Arkivoli i pare ka ate qe sic me tha nje artist, trupin e nje femije te vogel cifuto-amerikane, nje vajze te vogel dhe ajo ka “yllin” ne rrobat e saj , nje bibel ne dore dhe nje medalion.

DA: Trashigimia e cifuteve kalon nepermjet femres...

AC: Po. Ne fakt te gjithe arkivolet jane me trupa femrash te vdekura. Ne arkivolin e mesit eshte pikturuar nje grua vendase amerikane (indiane) ndersa i treti ka nje grua zezake. Tani, normalisht sdo e kisha vrare shume mendjen per keto murale nese sdo kisha bere shume kerkime me pare. Edhe ne dokumentat shteteror qe kam shqyrtuar kam hasur diskutime ne lidhje me ndarjen e geneve apo sesi ata deshirojne te “ndajne raca specifike” dhe tjetra qe kushdo te jete keta njerez, ata nuk i pelqejne cifutet. Kjo eshte vetem njera nga muralet dhe keto murale jane te permasave madheshtore. Ne te njejtin mural eshte pikturuar shkaterrimi i nje qyteti dhe i nje pylli dhe po aty eshte nje vajze e vogel qe mban ne dore nje tabele nga ato te Majave te Lashte dhe qe flet per shkaterrimin e nje qyteti. Ne njerin prej muraleve eshte i pikturuar nje “dicka” qe qendron siper nje qyteti dhe qe duket si nje qenie monstruoze me nje shpate ne dore dhe qe ka shkaterruar qytetin. Kjo figure eshte madheshtore si permasa dhe po aty ka nje si rruge te pikturuar ku ecin gra me femije te vdekur ne krahe. I njejti mural, vazhdon tek nje tjeter ku eshte nje pikture qe paraqet te gjithe femijet e botes qe rrembejne armet nga te gjitha kombet e tokes dhe ja japin ato nje figure qendrore qe eshte nje femije Gjerman i cili ka nje grusht te hekurt dhe nje kudher te permasave te medhaja qe kontroston me ato te trupit te tij. Mendova me vete kur e pashe, kjo eshte shume e cuditshme te pikturosh nje femije gjerman qe ben dicka te tille. Ajo qe do te percoje e gjitha kjo simbolike murale eshte qe jo vetem ka nje shoqeri sekrete mbrapa gjithe kesaj por qe eshte nje shoqeri sekrete Gjermane [Bavareze] mbrapa gjithe ketij plani dhe qe punon ne afersi te kesaj Qendre Kontrolli te Botes Se Re.

DA: Eshte interesante kur merr ne konsiderate Operacionin Paperclip nepermjet te cilit gjithe ata naziste u sollen ne Amerike dhe u futen neper korporatat financiare dhe teknologjike etj, me nje fjale u sollen prape ne fuqi.

(Shenim: Kjo eshte realizuar me ndihmen e kartelit te Rockefeller qe ka furnizuar Gjermanine Naziste me nafte dhe materiale te nevojshme per te mbajtur ne pune makinen ushtarake nepermjet kompanive te naftes te lidhura me Rocekfeller si EXXON, ARCO, ZAPATA etj. Eshte bere e ditur se keto korporata strehuan dhe punesuan rreth 3 mije naziste SS, te gjithe kriminele lufte dhe ju dhane atyre imunitet, identitete te reja dhe pozicione brenda perandorise se korporatave Bavareze te mbeshtetura nga Rockefeller. Po ashtu ata infiltruan dhe CIA-n me ndihmen e agjenteve bavarez sic ishte Alen Dulles, Otto Scorzeny, Reinhard Gehlen dhe i ndjeri ish zvpresidenti Nelson Rockefeller. Keta u perdoren ne ate kohe si nje force e fshehte per te shkaterruar pavaresine e Amerikes dhe shnderrimin e saj ne nje subjekt te Rendit te Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet. Mos harroni qe edhe perbrenda Bilderbergers konsiston nje “martese me marrveshje” midis Masoneve Wicca Londineze, Fisnikerise se Zeze Basiliane dhe Maltezeve Roman Jezuit... kontrolluesit supreme te vete kultit Bilderberger jane kultet sekrete gnostike te zeza Bavareze te cilet si ne rastin e Illuminatit ose “Kulti i Gjarperit” mund tja u gjesh gjurmet ne Egjyptin dhe Babilonine e Lashte. Keto projekte Nazi-Rockefeller kane vazhduar ne menyre te parreshtur dhe te cojne te pakten deri ne vitin 1975, periudhe gjate te ciles me mijera naziste “te nendheshem” jane sjelle ne Amerike nga Europa. Nese duhet te besojme shume raporte, disa nga keta gjermane jane sjelle qe nga baza New Berlin qe ndodhet poshte maleve te Neu Schwabenland, Antarktike e cila eshte krijuar gjate luftes se dyte boterore kur nazistet pushtuan Afriken e Jugut. A eshte Neu Schwabenland fuqia e VERTETE mbrapa kesaj agjende te perbashket Bavareze-Aliene-Rendi i Ri Boteror? Fakti qe masonet amerikane dhe ata britanike mund te shtyhen drejt nje konspiracie per Rendin e Ri Boteror te mbeshtetur nga Bavarezet dhe e drejtuar nga nazistet anti-britanike dhe jesuitet anti-masonik, ne vazhdimesi te luftrave boterore, e ben kete gje kontrodiktore. Sidoqofte kjo nuk ndodh nese marrim ne konsiderate faktin qe Jezuitet Romane ne menyre sekrete kane krijuar Scottish Rite of Masonry ne Kolegjin Jezuit Clermont ne France dhe po ashtu Bavarian Illuminati nepermjet jezuitit Adam Weishaupt. Te dyja palet, Illuminati dhe Scottish Rite kane punuar sebashku per te INFILTRUAR masonerine dhe nenshtruar tradicionalen Judeo-Christian York Rite. Masonet elitare ne Amerike dhe Britanine e Madhe si rezultat i ketij infiltrimi jane bere subjekt i influences se dominimit te grades 33 te Scottish Rite duke i lene te besoje se masoneria vazhdon te jete nje armike e jezuiteve sic ka ndodhur ne kohet e vjetra kur konflikti midis dy paleve ka qene i dukshem. Ata mund te jene mashtruar nga ideja qe Masoneria Britanike do vihet ne krye te Rendit Te Ri Boteror por ne fakt jane Roma dhe Bavaria, dy fuqite kryesore qendrore te Perandorise se [pa] Shenjte Romake te vjeter ato qe kane fuqine e vertete. Te verbuar nga diluzionet dhe madheshtia e tyre, elita britanike ka deshtuar ne te kuptuarin e faktit se lozhet e tyre masonike jane infiltruar dhe manipuluar nga armiqte e tyre me te betuar.Branton)

AC: E di qe jane ketu sepse i kam pare [gjermanet] sebashku me amerikanet ne shume zona sensitive te aeroportit. Por keto piktura jane akoma dhe me shume shqetesuese dhe te pazakonta. Kur u perpoqa fillimisht te kontaktoja me artistin qe i kishte realizuar dhe te flisja me te per muralet, ai me tha se kishte marre instruksione te sakta se me cfare tematike duhej te pikturonte muralet. Kur vajta ne studion e tij, i kerkova te shikoj instruksionet por ai u zbeh dhe fytyra i mori nje pamje si prej te vdekuri dhe me tha me gjysem zeri “Natyrisht qe ska instruksione ketu”. Mua dhe dy kolegeve te mij na u deshen plot tete muaj qe te arrinim te kuptonim simboliken e ketyre muraleve. Ne perfundim doli qe disa prej ketyre pikturave qe permbanin simbologji sherbenin si nje celes per te aktivizuar personalitet te alteruar tek njerezit te cilet jane bere subjekt i programit te tipit Mkultra per te realizuar detyra te caktuara, dicka qe eshte e lidhur me ritualet satanike dhe kontrollit te mendjes. Nje nate, nje grua me mori ne telefon per te me thene dicka qe e kishte shqetesuar shume. Ajo me foli per gjera te ndryshme qe me pas rezultuan te ishin celesa aktivizues te programit Mkultra. Pothuajse cdo aspekt i ketyre muraleve permban simbolika qe lidhen me shoqerite sekrete. Kur ke nje pamje te plote se per cfare flitet ne to, ajo qe paraqitet eshte me te vertete e frikshme. Shkon mbrapa ne kohe tek marrveshja e bio diversitetit qe shtjellon zhdukjen e rracave te caktuara ne toke, pushtimin e globit dhe kontrollin e mendjes.
Ka nje pikture ne te cilen cdo lule e pikturuar mbas hetimit doli se ishte nje celes per te aktivizuar kontrollin e mendjes. Cdo kafshe e pikturuar neper murale jane simbole masonike te perdorura ne literaturen e cdo vendi te botes. Na u desh nje kohe shume e madhe per te gjurmuar cdo gje dhe per te kuptuar se cfare perfaqeson. Ne nje fare menyre ato thone nje histori. Eshte pikerisht ketu para syve tane. Shume njerez kur i shikojne thone “keto piktura jane te cmendura, cfare bejne ketu ne kete aeroport?”

DA: Tani ti permende qe nendhe ky aeroport shkon poshte disa nivele.

AC: Po.

DA: A kane te bejne gjithe keto nivele te nendheshme me faktin qe per ndertimin e ketij aeroporti u desh nje kohe shume e madhe?

AC: Zoteria me te cilin kisha relata, Phil Schneider me thas e gjate vitit te fundit te ndertimit ata po lidhin sistemin e nendheshem te aeroportit me disa baza te thella nentokesore. Ai me tha se aty ka nje baze te nendheshme me te pakten tete nivele dhe qe ka nje qytet te nendheshem prej 4.5 milje katrore dhe nje baze nen aeroport prej 88.5 milje katrore. Eshte shume e pazakonte qe ata te ndertojne dhe te zene nje hapesire prej 50 miljesh ne mes te asgjese, vetem nese kane plane ta perdorim per ndonje gje jo normale me vone. Ka nje autostrade me kater korsi dhe 10 milje te gjate midis aeroportit dhe Denverit dhe kjo rruge eshte komplet e shkrete anash. As dhe nje stacion benzine te pakten deri ne shtator te vitit 1995. Njerezit ne Denver jane shume te nevrikosur me menyren sesi eshte ndertuar ky aeroport.
Ishte dikush qe ka shkruar nje liber ku deklaronte qe kishte konpjen e nje kasete audio ne te cilin zyrtaret e qytetit te Denverit flisnin me personel te CIA-s dhe qe ai ishte pagur 1.5 milion dollare qe te lejonte ndertimin e aeroportit me cdo kusht. Duket sikur ishte e nje rendesi te vecante fakti qe aeroporti duhej te ndertohej me aprovimin e pushtetit lokal. Ata planifikojne ta perdorin kete objekt per qellime te tjera, jo vetem per uljen e aeroplaneve.

DA: Pra miku qe ju flisni vendosi tju tregoje dhe tju coje ju poshte nentoke?

AC: Ai vete u ftua nga dikush qe te vinte me ne. Kisha nje mik i cili na coi poshte nentoke ne zonen aktive. Eshte shume interesante aty poshte. Zona e bagazheve eshte me te vertete e pazakonte.

DA: Po me thua qe ka korridore gjigande te veshur me beton dhe me rubineta uji ne rast zjarri ne tavan. Po ca duhen rubinetat per rast zjarri ne nje bunker prej betoni?

AC: Kjo eshte e njejta pyetje qe i bera vetes. Ato tunele jane gjigande dhe shtrihen pergjate gjithe gjatesise se aeroportit. Ka vetem disa hapje te vogla qe mund te perdoren per tramet por ne fund te ketij korridori prej 50 milje katrore ka nje dere te madhe prej celiku qe sipas mendimit tim mundeson hyrjen e kamionave te medhenj. Mund te perdoret per cfaredo lloj arsyeje por ajo qe eshte e pazakonte ne kete dere eshte qe cdo 5-6 kembe ne tavanin perreth ka disa nga rubinetat e ujit me disa gryka. Kjo vazhdon per pothuajse 1 milje. Ka dhe disa si boshte ne ate ambjent dhe para disa ditesh mora me poste nje foto te bere nga dikush qe po ngjitej me tram ne keto boshte. Fotoja tregon ca figura te cuditshme si fantazem. Dukej nje nene me gjithe femijen e saj te mbeshtjell ne krahe me nje mbulese. Kur gjendesha poshte ne ate tunel me perzihej. Ka disa vibracione shume te cuditshme ne ate vend. (nga kohe-dimensione te tjera? –Branton). Tani, gryka apo boshti i tunelit ne te cilin trami vjen e shkon, mund te lidhet me tunele te nendheshme qe vijne si zgjatime nga 5 ndertesat e tjera te ndertuara nentoke. Ne momentin qe filluan ndertimet, aty ndodhej qe me pare nje bosht me nje diameter prej 40 kembesh. Keto 5 ndertesa qe ata ndertuan para tre vjet e gjysem, papritur e pakujtur nje moment u tha “ohh kemi bere ndertime gabim” dhe puna gjoja u nderpre ndersa ndertesat u “varrosen” pra thjesht u bene te nendheshme. Eshte shume e pabesueshme qe ata te ndertojne dicka kaq te sofistikuar dhe papritur e kujtur te thone qe e kane ndertuar gabim dhe ta mbulojne me dhe. Sme besohet qe njerezit te jene kaq budallenj.

DA: Jo, natyrisht. Projekte te tilla jane te hartuara ne menyre strategjike, ata smund te bejne gabime ne projekte te ketij lloji.

AC: Disa nga ato ndertesa jane 150 kembe te larta. Njera eshte 78 kembe e larte ndersa tjetra 126. Pra pak a shume ne te njejten lartesi. Nga ky kompleks eshte nje bosht qe te con tek seksioni “C”. Kur ata nisen kete projekt sic e thashe me pare, kishte nje bosht me diameter prej 40 kembesh te sjelle prej aty nga ndonje pjese tjeter e sistemit qe ishte e ndaluar per punetoret. Pra aty ka filluar projekti fillestar. Cdo grup (ka pese kompani te medhaja qe zbatuan kete projekt) punonin me vete dhe nuk perzihen me njeri tjetrin dhe kur projekti mbaroi ata u pushuan te gjithe nga puna.

DA: Mendon sa gjate ndertimit te ketij projekti ata nuk kane qene ne gjendje te ruajne sekretin?

AC: Mendoj se shume njerez kane pare gjera shqetesuese aty aq sa nuk jane ne gjendje te flasin per to. Njoh disa prej atyre qe kane punuar aty dhe qe arriten te futen ne thellesi te bazes se nendheshme dhe pane gjera qe i kane trembur ata per vdekje sa qe nuk guxojne te flasin. Intervistova disa prej ish-punonjesve qe kane punuar ne grupet e ndertimit te ketij kompleksi por ata kane frike te flasin. Ata thone se te gjithe jane shume nervoz per punen qe kane bere dhe ate qe kane pare dhe vendosen qe te me tregojne disa gjera me nje kusht qe emri i tyre te mbetet anonim. Pra mund te them qe eshte nje vend shume i pazakonte dhe i frikshem dhe nese ju jeni disi sensitiv si natyre, sapo hyn ne perimetrin e aeroportit ju perzihet dhe ndiheni keq. Sidomos kur shkoni nentoke. Menjehere beheni shume nervoz dhe ju perzihet keq. Ka nje lloj fluksi elektromagnetik saqe kur dilni mbi toke trupi juaj emeton nje lloj zukatje.

DA: Nga vjen ky fluk elektromagnetik? Kush mendoni se eshte qellimi i tij?

AC: Mendoj se vjen nga ndonje sistem elektrim i nendheshem sepse kur isha aty nuk kam pare linja elektrike dhe i gjithe ambjenti kishte te njejten zukatje qe permenda me siper dhe ndihet nje lloj energjie e lire qe rrethon gjithe hapesiren. Shume e pazakonte. Sa per informacion, ka zona te caktuara nentoke qe jane disa si rrjeta metalike me tela me gjemba ne maje te tyre por te kthyera perbrenda sikur te kene qellim qe te mbajne njerezit brenda perimetrit dhe jo te ndalojne ata qe duan te futen. Te gjitha keto hapesira jane aty, por asnjera prej tyre nuk eshte ne perdorim. Ka disa pjese qe nuk mund te futesh vetem nese vesh ndonje kostum te posatcem mbrojtes biologjik sepse ata pretendojne se ne ato zona ka nje lloj kerpudhe biologjike e paidentifikuar qe efekton mushekrite e njerezve.

DA: Hmm, ndonje hile per te mbajtur njerezit larg nga zona te vecanta?

AC: Besoj se po. Ne mendojme se keto zona te cojne ne nivelet e poshteme te nendheshme te aeroportit.. Sidoqofte jane te rrethuara me nje tela dhe nuk mund ti afrohesh. Ne mendojme se kjo mund te jete njera nga ato zona ku njeri prej elektricisteve u fut dhe zbriti pothuajse gjashte nivele poshte nivelit te katert dhe u ndesh me disa gjera shume te pashpjegueshme. Ai edhe sikur ta vrasesh nuk hap gojen te tregoje ate qe pa.

DA: Me te vertete shume e cuditshme.

AC: Po ashtu ne aeroport jane dhe disa ndertime qe duken si ftohes berthamore ne miniature dhe nuk e kuptoj pse ndodhen aty. Kur njerezit i pyesin pse ndodhen aty ata pergjigjen se jane pjese e sistemit te ajrosjes dhe shperndarjes. Ajrosje dhe shperndarje nga ku?

DA: Cfare mendon se eshte?

AC: Mendoj se cdo gje eshte e lidhur me thellesine e nentokes.

AD: Ata thone qe ky vend duket si nje zone e nendheshme pritjeje, si nje vend qe duket se eshte ne gjendje te mbaje me mijera njerez. Dyert, rrethimet me tela...

AC: Makinat a transportit te bagazheve levizin ne nje autostrade te plote me dopio korsi dhe pergjate kesaj autostrade ka zona te kufizuara me zinxhir qe mund te perdoren si segmente per pushim. Nuk arrij dot ta kuptoj pse e kane ndertuar ne kete menyre, vetem neqoftese kane nder mend ta perdorin per kete qellim ne te ardhmen.

DA: Pra per cfare mund te jete ndertuar i gjithe ky kompleks?

AC: Nese Phil ka te drejte, atehere e gjitha kjo te con ne sistemet e e bazes se nendheshme, planet e te ciles ju dhane atij ta ndertonte ne vitin 1979 dhe qe sipas nje tjetri qe folem privatisht eshte dhe fakti qe ka shume fuqi punetore skllever njerezore ne keto baza te thella te nendheshme qe perdoren nga alienet dhe qe shumice e kesaj fuqie punetore te skllaveruar jane femije. Ai me tha se kur femijet arrijne ne piken qe nuk punojne dot me, atehere ata coptohen dhe konsumohen direkt aty ne vend.

DA: Konsumohen nga kush?

AC: Alienet. E perseris, kjo nuk eshte e sajuar nga une por eshte nje informacion nga nje njeri qe dha jeten e tij per te nxjerre keto sekrete jashte ne publik. Ai punoi aty poshte per me shume se 20 vjet dhe dinte cdo gje qe ndodhte.

DA: Hmmm, po ke hane keta aliene?

AC: Ata ne menyre specifike pelqejne femije te vegjel qe sjane te kontaminuar si te rriturit. Dhe kjo perputhet me informacionet e shumta qe po dalin keto kohet e fundit per numrin e madh te femijeve qe zhduken cdo vit.

DA: Me shume se 200 mije cdo vit

AC: Dhe nje pjese e mire e tyre konsumohen si vakt ushqyes.

(Shenim: Shume prej jush do i lexoni keto rrjeshta me nje mosbesim te madh dhe me ndjenje neverie. Kjo eshte mese e pranueshme dhe e kuptueshme, madje dhe vete Phil Schneider na paralajmeron qe te veme syzet skeptike per te pranuar kete informacion dhe per ta hetuar ne menyre qe mund ta provojme vete vertetesine e tij, gje qe duhet per cdo lloj deklarate te nje natyre te tille. Pra do te sugjeroja qe Kongresi te anashkalonte krahun ekzekutiv te qeverise, i cili na ka shitur tek Kompleksi industrialo-inteligjence-ushtarak i cili u krijua fillimisht nga “baballaret themelues” per ti sherbyer ketij vendi dhe jo ngulur thiken mbas shpine, dhe sebashku me senatin dhe vete popullin te kryejne nje hetim te detajuar te komplet bazave te nendheshme edhe sikur kjo te kerkoje qe kongresi te miratoje nje mbeshtetje ushtarake per nje veprim te tille. Si justifikim per te nderrmare nje aksion te tille mund te sherbeje hetimi per deklarata te shperdorimeve te jashtezakonshme te parave te taksapaguesve amerikane, dhunimi i Rregullave Federale Mjeksore ne lidhje me kerkimet gjenetike, shmangia e detyrimeve taksore per bazat e nendheshme te perdorura nga zyrtare te pazgjedhur, dhenia strehim “alieneve ilegale”, vjedhje, tradheti, gjymtim ilegal te kafsheve sidomos ne zonen e Dulces dhe ne zona te tjera, rrembim i mundshem dhe abuzim i te drejtave te njeriut kunder femijeve, e shume e shume te tjera...Branton)

DA: Sa Drakoniane ka aty?

AC: Kam degjuar se jane rreth 150 mije vetem ne zonen e New York

DA: Poshte New York?

AC: Po. Ne nje si tip baze te nendheshme aty.

DA: Interesante. Tani, a ke pare ndonje pikture te ketyre?

AC: I kam pare ata balle per balle.

DA: I ke pare?

AC: Po. Nga disa informata qe kane dale nga nje grup apo skuader qe punon ne keto baza te nendheshme dhe qe po perpiqen qe te nxjerrin informacionin ne siperfaqe per njerezit qe e duan kete vend. PO ZHVILLOHET NJE LUFTE ATY POSHTE, PIKERISHT NEN KEMBET TONA DHE SIPER KOKAVE TONA dhe qe publiku nuk ja ka idene fare dhe kjo lufte behet midis forcave aliene dhe atyre humane qe po perpiqen ti luftojne ata.

DA: Cfare lloji tjeter ke pare?

AC: Ata qe kam pare jane Grite me sy te medhenj dhe Reptilianet.

DA: Cfare pamje kane keta Reptilianet?

AC: Jane tre lloje te ndryshme.

DA: A mund te na tregosh sesi ndodhi qe re ne kontakt me ata?

AC: Kur jetoja ne Florida ne Panama City ne ate kohe po ndodhnin vezhgimet masive te ufove ne Gulf Breeze dhe e gjithe zona ishte ne qender te vemendjes per shkak te gjerave te cuditeshme qe po ndodhnin. Kisha fqinje qe i studionin dhe merrnin informata te vazhdueshme per ufot. Nje nate rreth ores 2.30 am, fqinja ime me merr ne telefon me nje ze shume te merakosur dhe me kerkoi te shkoja tek ajo me cdo kusht. Nxitova te shkoja dhe sapo arrita ne hyrjen kryesore shikoj ate dhe te dashurin e saj, nje pilot ne linjat tregetare, te dy duke ndejtur ne mes te dhomes dhe te trembur per vdekje. Shikova nga mikja ime dhe pashe qe nuk kontrollonte dot kokerdhoket e syve ndersa i dashuri i saj perpiqej te bente dicka ne te njejten kohe donte te me shpjegonte se cfare po ndodhte dhe nderkohe fillova te ndjej influencen e nje force energjie te pashpjegueshme. I terhoqa te dy me te shpejte dhe dolem jashte ku ndejtem per pak kohe duke folur...

DA: Disa njerez nje rast te tille do ta quanin si nje posedim demoniak...

AC: Oh jo. Kishte radiacion ne dhome. Diten e neserme te gjitha lulet ishin vyshkur. Pra kishte nje mase te madhe energjie te fokusuar ne ate dhome. Me pak fjale mbasi kishte kaluar nje ore duke folur ne vendosem te ktheheshim brenda ne shtepi. Ata kishin qene te shtrire ne krevat dhe e gjitha ajo qe mund te kujtonin ishte qe kishin pare nje rreze e forte drite drejtuar ne fytyrat e tyre dhe gjeja e fundit qe mbanin mend ishte ajo qe ishin trembur per vdekje. Por kur ne u kthyem ne shtepi vura re qe i dashuri i saj kishte nje shenje pellembe ne ijen e tij me gjurme gishterinjsh shume te gjate, te pakten 25 cm qe perfundonin ne shenja kthetrash dhe te djegurash. Diten e neserme pjesa perreth shenjes ishte kaq e irrituar saqe ai smund ta prekte me dore. I filmova keto shenja. Gjurmet tregonin per nje perpjekje per ta ngritur nga krevati duke e kapur nga mbrapa ijeve. Ne momentin qe kishte ndodhur kjo gje, ata kishin qene duke bere dashuri dhe “dikush” e kishte shkeputur ate nga e dashura e tij dhe i kishte lene shenja te tilla.
Pra te dy ata ndiheshin te temerruar. Mezi sa arrita ti qetesoja mjaftueshem qe te arrija te shkoja ne shtepine time. Shkova ne shtepi dhe u shtriva. Gjeja qe me kujtohet eshte qe u zgjova me nje ndjesi qe dikush po rrinte siper meje dhe me shikonte. Dhe ajo qe pashe ishte... nje qenie me sy te eliptike te verdhe dhe me bebe vertikale si te gjarperit, veshe me maje dhe nje lloj ngerdheshje ne te gjithe fytyren. Kishte te veshur nje uniforme ne ngjyre te argjende dhe me trembi per vdekje. Mbulova koken me batanije dhe fillova te bertas si e cmendur. Dhe skisha se si te mos bertisja. Isha ne dhomen time, ne krevatin tim dhe papritur e pakujtuar e gjej veten perballe nje krijese te tille kaq te lemerisshme. Kjo kalon cdo kufi. E kam pare kete qenie edhe here te tjera.

DA: Cfare mund te na thuash tjeter per te?

AC: Kishte nje hunde te kthyer per poshte dhe kishte pamje njerezore pervec syve. Ndersa lekura i vinte si ngjyre gri. Me pas, ne vitin 1991, kur punoja ne nje ndertese ne nje qytet te madh ngaqe isha lodhur vendosa te beja nje pushim rreth ores 6.30. Gjeja e fundit qe mbaj mend ishte qe u permenda rreth ores 10.30 gjithmone me mendimin se kisha pushuar vetem pak caste. Por me pas fillova te kujtohesha qe me kishin cuar ne bordin e nje anije duke kaluar neper kater katet e nderteses dhe me pas ne tarrace. Ne ate anije pashe humane qe mund te them me plote gojen ishin gjermane dhe amerikane qe punonin sebashku dhe po ashtu aliene Gri. Me pas me cuan ne nje tjeter vend si tip ndertese ku pashe perseri nje reptilian, nga ata qe i quaj si “bebi Gozilla” sepse kane dhemb te vegjel dhe sy te bajamte ne ngjyre te verdhe dhe qe duken tamam si nje Velociraptor.

DA: Po pse keta njerez e kishin me ty?

AC: Tani gjeta nje emertues te perbashket ne te gjitha rastet e rrembimeve qe perseritet pa pushim. Merrem shume me njerez qe kane qene objekt rrembimi dhe ajo qe me ka rene ne sy eshte faktori i trashigimise se gjakut, trashegimi qe na con ne kohet e hershme tek gjaku i indianeve apo banoreve te pare te Amerikes.

DA: Keto qenie kerkojne material gjenetik?

AC: Nuk e di nese eshte nje trashegimi e vjeter gjaku qe ata kerkojne ta ndalojne apo studiojne. Por di qe mu bene disa pyetje si psh si isha ne gjendje te beja disa nga gjerat psiqike qe beja ne ate kohe. Ajo qe eshte me e cuditshmja eshte qe deri me sot ne rastet e rrembimeve qe kam studiuar e perbashketa ka qene trashigimia e gjakut indian.

DA: Po mbas asaj eksperience, cfare ndodhi? Kush jane heret e tjera qe ti pe perseri qenie te tilla?

AC: Dakort. Ne ate objekt qe me cuan pashe aliene Gri me sy eliptike por gjeja qe me ka mbetur ne mendje jane ato qeniet qe reptiliane qe duken si Velociraptor. Ato jane qeniet me te pameshirshme qe ju mund te imagjinoni dhe madje mbajne dhe nje ere te padurueshme. Ne vendin ku me cuan pashe disa ambjente shume te cuditshme me disa depozita frigoriferike nga ku dalloheshin disa si qenie ne tubat e ngrirjes. Kjo eshte gjeja e vetme qe me kujtohet pa permendur dhe disa helikoptere te zinj dhe disa disqe te vegjel fluturues. Ne kete pike me duket sikur kujtesa eshte e nderprere dhe smund te kujtoj dot me asgje tjeter. Ata jane ketu miqte e mij.

DA: Mund ti pergjigjem disa telefonatave tani dhe mbase mund te flasim per Al Bielek dhe disa prej bisedave tuaja me te. A je dakort per kete?

AC: Patjeter.

Telefonuesi (T): Ne ato anijet ku kishte gjermane dhe amerikane, a kishin ata ndonje steme te vecante ne uniforme?

AC: Po, kishin. Me thane qe organizata quhej “Liga e Zeze” (Mbase “Murgjerit e Zinj” qe jane pjestare te NSA dhe qe jane raportuar se kane marrdhenie direkte me alienet? –Branton). Shenja ishte nje trekendesh ngjyre blu me nje dragua te zi me sy te kuq dhe me nje rreth ne te. Ishte shume e pazakonte. Eshte nje grua qe ka shkruajtur nje liber mbi nje eksperience kontakti qe ajo ka patur ne Fort Walden. E takova ate para disa vjetesh dhe folem per gjerat qe kishim pare te dyja. Edhe ajo foli per te njejten steme te cuditshme. Te dyja u ulem dhe u perpoqem te vizatonim stemat qe kishim pare dhe kur mbaruam pame qe ishin kopje perfekte te njera tjetres. (Shenim: Simboli i Gjarperit me Krahe eshte pare nga shume te rrembyer, perfshi dhe policin Herbert Schirmer i cili ka raportuar te njejten steme ne uniformat e alieneve qe e kishin rrembyer.Branton).
Ne librin Konflikti Kozmik autori flet per nje qytet antik i cili ishte zbuluar nga gjermanet gjate Luftes seDyte Boterore dhe pershkruan perpjekjet e tyre per te sjelle ne jete trupat e ngrire te disa qenieve njerezore qe kishin zbuluar ne ate qytet te nendheshem. Humant nuk mund te silleshin ne jete por ata qe u sollen ne jete ishin reptilianet te cilet kane aftesi te ndryshojne forme dhe dhe te krijojne me laser imazhe hologramike ne menyre qe kur njeriu i shikon, i duket sikur shikon nje qenie njerezore por faktikisht nen ate imazh nuk ka nje qenie te tille. Eshte nje perseritje e denje e filmit “Ata Jetojne”. (Shenim: Ne nje newsleter te botuar kohe me pare te quajtur Topi i Kristalte u publikua nje informacion qe perputhet me kete qe sapo u tha me siper dhe qe deklaronte se gjate hetimit te renies se nje meteori ne siberi, ruset kishin zbuluar nje qytet antik te nendheshem ku gjendeshin trupa te ngrire njerezish dhe qeniesh reptiliane. Njerezit nuk mund te shkriheshin ndersa reptilianet u sollen perseri ne jete nga gjendja e ngrire. Sipas asaj qe thuhet, reptilianet e sjelle ne jete vrane shkenctaret rus dhe nepermjet nje lloj osmose psiqike thithen materien e mendjes dhe asimiluan kujtimet dhe te dhenat fizike nepermjet nje procesi ndryshim-forme molekular. John Carpenter, autori i filmit Ata Jetojne ka realizuar gjithashtu dhe nje film tjeter te quajtur Gjeja i cili eshte bazuar ne nje histori te ngashme. Alienet “mashtrues” kerkuan ndihme dhe te tjere shkenctare vajten ne qytetin e zbuluar rishtaz ku u zevendesuan nga reptilianet me te njejten menyre dhe u kthyen ne Rusi ku filluan te infiltronin qeverine komuniste. Ndonese keto deklarata duken qesharake dhe fantastike ajo qe te terheq vemendjen eshte qe ne te gjitha prej tyre gjeja e perbashket eshte ajo e ndryshimit te formes fizike te reptilianeve.Branton)
Cathy O’Brien e cila shkruajti librin Trans-formimi ne Amerike zbulon faktin qe George Bush projektoi nje hologram qe tregonte se ai ishte nje reptilian. Dicka me te vertete e cmendur por nese kjo teknologji qe ata posedojne mund te beje gjera te tilla, pse te mos mendojme atehere qe kjo rrace... e ka fare te kollajshme te zevendesoje njerezit qe punojne ne qeverine tone?

Telefonuesi: E besoj ate por besoj gjithashtu qe keta jane demone qe e manifestojne veten e tyre si aliene dhe kete gje ata e kane bere prej nje kohe te gjate...

DA: Demone? Kush jane demone?

Telefonuesi: Engjejt e Permbysur.

DA: Reptilianet duken te tille sidoqofte. Te gjitha shkrimet e vjetra rreth e rrotull planetit tone flasim per qeniet reptile dhe me konkretisht si ne rastin e shkrimeve judeo-kristiane ne Librin e Gjenezes, kapitulli i 3 dhe ne Librin e Apokalipsit, kapitulli i 12 ku flitet per qeniet gjarper apo reptile qe jane te poseiduara nga demonet apo qenie nepermjet te cilave demonet jane te lejuar te inkarnohen. Cfare mendon per kete Alex?

AC: Pak a shume ky eshte thelbi. Plus qe ata flasin dhe mer nje lloj magjepsjeje...

DA: Mund te jete si nje lloj “Festa e Falenderimit” per alienet.

AC: Keta njerez qe kane bere gjithe keto studime dhe qe jane pjese e qeverise se nendheshme thone se te gjithe humanet ne kete planet kane qene ne lufte me alienet reptiliane prej mijera vjetersh. Ne nje moment, gjerat u nxehen kaq shume (sic kane arritur ne keto momente) saqe alienet perftuan imazhin holografik dhe infiltruan rracen njerezore me qellimin per ta kontrolluar dhe dominuar ate sic po ndodh tani me kete Rendin e Ri Boteror. Ata po thone se e njejta gje ka ndodhur ne Toke me civilizimet e meparshme dhe qe njeriu i asaj kohe ka patur aftesine e udhetimeve nderplanetare. Duke qene se situata ketu ne Toke ishte shume e keqe ata u detyruan te largohen. Gjeja tjeter qe ata thone eshte qe keto qenie te cilat jane komplet te ngjashme me ne po e vizitojne planetin tone ne keto momente qe flas dhe po perpiqen te informojne njerezit per ate qe po ndodh. Ata me pak fjale jane PARAARDHESIT TANE TE LARGUAR NGA TOKA me perpara kur kjo e fundit ka qene nen dominimin e reptilianeve.

DA: Kush eshte mendimi jot per keto Rrathet ne Grure?

AC: Oh Rrathen ne Grure, ato te vertetat, jane nje lloj gjuhe gjeometrike qe permbajne nje lloj informacioni. Njera prej tyre kishte nje fraktal Mandelbrot (nje figure gjeometrike qe e shton kompleksitetin e saj sa me shume te zmadhohet). Si mund te behet fallco nje e tille? Ata thone se ka shume Rrathe ne Grure qe po shfaqen n e SHBA por qeveria fsheh informacionin ose shkaterron rrathet ne menyre qe publiku mos i shikoje ato.

DA: Edhe Kanadaja dhe Australia.

Telefonuesi: Duket sikur numri i vezhgimeve eshte rritur shume.

AC: Gjerat po shkallezohen me nje shpejtesi te pabesueshme. Mendoj se shume nga filmat qe jepen neper media po perpiqen te zbusin situaten qe ata pergatisin te leshojne ne mesin tone.

Telefonuesi: Pra ne harkun kohor te disa vjeteve ata kane nder mend te nxjerrin gjerat ne shesh dhe te sjellin gjithe njerezit ne aeroport?

AC: A e di, Regani e ka thene me shume se njehere qe e vetmja gje qe do i grupoje njerezit te gjithe bashke do jete nje “force e jashteme”.

DA: E sakte. Me kujtohet kjo gje. E ka thene disahere.

AC: Para disa javesh shkova ne jug te Floridas dhe intervistova nje person i cili ka bere studime per me shume se 30 vjet dhe qe cuditerisht kishte zbuluar te njejtin informacion qe kam dhe une, ate qe qeveria jone ka teknologji te disqeve fluturese, mjete fluturuese te nje shpejtesie te madhe mbi ate te zerit apo te shpejtesise se madhe mach qe ne vitet 1920 dhe qe ne vitin 1952 kishin mbi 500 mjete te tilla te fshehura neper baza sekrete. Tani, nese ata e kishin kete teknologji qe ne vitin 1952 dhe duke konsideruar faktin qe teknologjia ushtarake per cdo vit qe kalon, avancon 44 vjet, a e imagjinoni se cfare teknologjie mund te kene ata tani mbas 44 vjetesh duke qene se avancimi eshte bere ne nje ekuivalente prej 1936 vjetesh?

Telefonuesi: Pothuajse dy apo tre muaj me pare vajta te beja nje transferte bankare me nje person te cilin e kam njohur disa vjet te shkuara. Duke qene se nje nga te afermit e tij sapo kishte vdekur dhe meqe une kisha miqesi me te ndjerin, rastisi qe u takuam dhe diskutuam per gjera te ndryshme sidomos per keto fenomene dhe aty ai me tha se kishte punuar ne nje baze te nendheshme ushtarake ne Colorado. E pyeta se cfare kishte bere aty dhe mu pergjigj se nese do ma tregonte, me pas duhet te me vriste. Kur degjova keto fjale i them se sme interesonte me te dija se ku kishte punuar. U trondita shume nga ajo qe degjova dhe sdija ca te mendoja. Me pas degjova per programin tuaj. Dua te di se cfare mendon e ftuara juaj per raportin Iron Mountain qe u hartua nga qeveria ne vitin 1960 dhe nese ky raport lidhet me faktin qe Nazistet dhe Amerikanet [CIA] punojne sebashku. Po ashtu besoj se kjo mund te shpjegoje vizionin e George Washington per pushtimin e atdheut tone nga nje fuqi e huaj qe vjen nga Lindja dhe qe shpresat e te gjitheve jane te humbura deri ne momentin qe engjejt e Perendise do nderhyjne dhe kombi do shpetoje. Sidoqofte nuk arrij do ta kuptoj se perse engjejt e Perendise do zbresin dhe do luftojne me njerezit per te shpetuar nje vend qe eshte krijuar jo me shume se 200 vjet me pare, por ne kete skenar duket se ka nje lloj shpjegimi.

AC: Po, raporti Iron Mountain. Personi qe u vetdeklarua si autori i ketij raporti ne ate kohe, tani deklaron qe ka qene thjesht nje shaka por qe te jete nje shaka me detaje qe perputhen ne shume gjera te tjera dhe qe kemi informacione te shumta, kjo eshte e pamundur. Pra mendoj qe eshte thjesht nje perpjekje per te mbuluar me mashtrim nje informacion qe ata skane dashur kurre te dali ne drite por qe se ndaluan dot. Cdo gje qe ishte e shkruar ne ate raport, po ndodh tani me detajet me te vogla.

Telefonuesi: Keta reptilianet, nese qellohen a nxjerrin gjak?

DA: A ka ndonje qe ka vrare ndonje prej tyre?

AC: Phil Schnedier. Ai vrau disa prej tyre. Gjate kohes qe ai ishte perfshire ne modifikimin e disa tuneleve kur po e zbrisnin poshte ne njeren nga hyrjet ai u ndodh ne mes te folese se tyre. Ai dhe disa prej grupit te tij te punes u ndodhen ne ate moment dhe me pas Delta Force erdhi ne ndihme. Ata paten nje konflikt me arme me disa nga keta aliene dhe aty Phil vrau disa prej tyre perpara se te qellohej nga nje arme me rreze ne gjoksin e tij.

DA: Pra me pak fjale ata mune te vriten?

AC: Po. Ata vdesin si gjithe te tjeret. Ata konsistojne ne nje mase te njejte si dhe ne.

Telefonuesi: Eshte interesant fakti qe zyrtare te larte te administrates se Clinton, si psh Cisneros, jane te perfshire ne ndertimin e ketij aeroporti. Edhe Pat Shroeder. Krejt papritur ajo po largohet. Shume njerez qe kane qene te perzjere me ndertimin e ketij aeroporti po largohen nga qyteti. Eshte dikush me emrin Rodney Stitch i cili po shkruan pa nderprerje per korrupsionin ne zonen e Denverit. A ka lidhje kjo gje me ate cfare po flasim?

AC: Ai eshte autori i librit “Duke mashtruar Ameriken”. Ai thote se ata kane filmuar nje agjent te CIA-s duke paguar kryetarin e bashkise se Denverit per te ndertuar aeroportin. Ka kaq shume korrupsion. Ata po tradhetojne njerezit me te vlefshem te Amerikes. Disa njerez ne udheheqjen tone per pak flori po shesin pjesen tjeter.

DA: Po Al Bielek dhe ajo qe thote ai, si lidhen me temen tone ?

AC: E kam takuar Al nje vit me pare.

DA: Kush eshte Al Bielek?

AC: Ai deklaron se eshte njeri prej atyre qe u hodhen nga bordi i Eldridge kur shkoi ne hyperspace gjate Eksperimentit te Filadelfias. Ai, aktualisht udhetori perpara ne kohe dhe pyeti njerezit qe takoi se cfare ndodh me te ne te ardhmen. Si pergjigje atij i dhane informacionin per Rendin e Ri Boteror dhe qe Denver ishte qendra e Rendit Te Ri Boteror per sektorin Perendimor ndersa Atlanta duhet te ishte qendra per sektorin Lindor. A hyn ketu fakti qe Atlanta u caktua per lojrat olimpike? A eshte ajo pjese e skenarit? Cdo autostrade ne zonen e Atlantas ka kamera monitoruese te sigurise se larte te njejtat me ato qe jane ne disa zona ne aeroportin e Denverit. Keto kamera jane kudo ne autostrade si dhe ne disa nga rruget e qytetit. Flisja njehere me dike qe po punonte ne projektin e Olimpiades tek stadiumi i madh dhe ai me tha qe ata ishin ne gjendje alarmi per akte terrorriste. A dine ata ndonje gje qe ne se dime?

(Shenim: Persa i perket Denverit qe do jete nje sistem kontrolli per perendimin ne duhet te kuptojme se e ardhmja nuk eshte komplet e percaktuar. Eshte nje subjekt qe mund te ndryshoje. Sipas disa te kontaktuareve jane disa realitete paralele qe ekzistojne ne te njejten kohe. Dimensioni i 3-te apo dendesia e 3-te si realitet eshte “themeli” mbi te cilin jane ndertuar ekzistencat e te gjitha te tjerave. Realitete te tjera ekzistojne ne dimensionin e katert, ate te peste dhe me tej, ku ne nje fare menyre objektet dhe eventet jane me fluide sesa ne realitetin e dimensionit te 3-te. Shume nga ata qe deklarojne se kane udhetuar ne kohe thone se gjate kesaj gjeje ata jane si te thuash te shkronizuar qe do te thote qe jane te pafuqishem qe te nderhyjne per te ndryshuar ngjarjet qe ndodhin ne dimensionin e 3-te.
Te tjere qe jane perfshire ne projektin Montauk deklarojne se “e ardhmja” qe ata kane observuar ishte e nje lloji si gjysem realitet apo gjendje endrre si dicka qe ishte akoma e paformuar dhe qe nuk ishte kthyer ende ne nje realitet konkret. Pra nese ky eshte rasti atehere Denver jo domosdoshmerit duhet te jete qender kontrolli per Rendin e Ri Boteror ndonese “format e mendimit” ose ate qe ne mund ta quajme skemen e realitetit po krijohen nga qeveria sekrete dhe jane ne proces qe te behet me “solide” sa me shume qe afron koha. Megjithate cdo forme mendimi mund te shkaterrohet dhe te zevendesohet perpara se te marri karakter te ngurte ne dimensionin e 3-te. Ata qe jetojne ne kete dimension kane fuqine per te determinuar ndodhine e ngjarjeve nepermjet lidhjes se tyre me eternalen Rendin e Ri Boteror, ne te njejten menyre sic ka prioritet nje lum per te qendruar ne shtratin e tij duke marre me vete te gjithe perrenjte e vegjel qe gjen rruges. Pra ne atehere jetojme ne nje Rend Te Ri Boteror eternal i cili eshte ne proces te vazhdueshem per tu kthyer nga nje fluid mendimesh ne nje gjendje KONKRETE. Ne momentin qe ngjarja programohet, ajo nuk mund te anullohet me.
Branton)

DA: Mbase ata duan te vazhdojne dhe te bejne dicka perseri. Nje gje mbas tjetres. Cdo gje eshte pjese e skenarit te tyre. Le ti pergjigjemi nje telefonate tjeter.

Telefonuesi: Po, do deshiroja tju falenderoja ju dhe te ftuaren tuaj qe dolet publikisht me kete informacion. Dhe per aq sa tingellon e pabesueshme per audiencen, une personalisht kam patur eksperience te dores se pare me keto gjera. Kur ju flisni per kete teknologji me te cilen po punon qeveria, vete kontaktet e mija me kete teknologji kane qene te temerrshme sidomos atehere kur nuk e kisha idene se cfare po ndodhte. Jam indoktrinuar ne nje fare programi te kontrollit te mendjes i cili u krye ndaj meje. Kam qene ne vendin e gabuar dhe ne momentin e gabuar. Me habit fakti qe ndodhin keto gjera dhe e di qe njerezit jane shume te acaruar kur zgjohen nje mengjes dhe vihen perpara fakteve te tilla. Me falni jam pak nervoz. Kjo gje te injektohet shume me teper sesa nje kercenim i zakonshem fizik. Mendoj se shume nga keto gjera nuk jane thjeshte per te na kontrolluar mendjen dhe ndergjegjen qe mos kundershtojme qeverine. Mendoj se eshte qe te na cojne ne ate pike sa te jemi komplet te shkaterruar dhe mos kemi dot me lidhje me burimin. Pra mendoj eshte me shume dicka qe lidhet me shpirtin.

AC: Kjo eshte e vertete. E gjitha kjo ka lidhje me cfare thate ju. Eshte aventura e fundit e madhe per te kontrolluar hapesiren midis vesheve tona dhe eventualisht per te marre kontrollin e shpirtit tone. Po ashtu mendoj se shum enjerez te cilet na kane shitur dhe qe jane te perfshire ne te gjithe kete skenar, se kane idene fare se kush eshte pamja e plote e situates sepse ata jane shume te kompartamentalizuar. Eshte nje skenar me te vertete shume demoniak.

Telefonuesi: Kjo eshte arsyeja pse kam vendosur qe do shpenzoj ditet qe me kane mbetur te jetes sime per te nxjerre ne publik keto fakte dhe ndergjegjesuar njerzit per cfare po ndodh rreth e rrotull nesh. Mendimi im perfundimtar eshte qe nese ne nuk e ndalojme kete gje sidomos tani qe ka dale kaq hapur dhe bllokuar ata qe te marrin kontrollin e plote, atehere shancet tona per ti shpetuar shkaterrimit jane te humbura.

AC: E drejte por ne duhet te kemi parasysh dicka. Fatmiresisht jane prane nesh qenie te gatshme te na ndihmojne nese ne ja u kerkojme. Duhet bere masivisht, te gjithe sebashku por duhet te jemi ne qe ta kerkojme kete gje. Ata nuk nderhyjne sepse respektojne te drejten e vetvendosjes. Jane qenie JoNderhyrese. Vetem nese ne i therrasim per ndihme ata jane gati.

DA: Alex, si mund te sigurojme nje kopje te librit tend Kutia e Pandores.?

AC: Mund te shkruash tek kjo adrese: PANDORA’S BOX 2663 Valleydale Road, Suite 126, Birmingham, Alabama 35224. Jane 2 volume. Jane libra te trashe dhe me shume informacion.

DA: Dakort. Faleminderit Alex per pranine tende kete nate midis nesh dhe shpresoj qe te jesh e pranishme perseri ne emisonin tone...

Fundi i Librit te Botuar.


Ky eshte materiali i fundit i librit qe eshte botuar publikisht. Por autori ne muajt ne vazhdim mbas botimit ka pasuruar kete liber ne internet me materiale te shumta. Duhet te jene edhe pothuajse 20 kapituj te tjere qe do vazhdohen te hidhen ne kete teme per tju dhene nje pamje me te plote te asaj qe autori BRANTON ose Alan De Walton ka dashur te japi si mesazh lexuesit amerikan dhe atij boteror.
Duke qene se jane shkrime te gjata dhe kapituj te gjate dua ti jap kohe atyre qe jane duke e lexuar kete liber qe te mbarojne shkrimet e fundit dhe me pas do vazhdoj te hedh ne forum kapitujt e rinj.
Ju kujtoj edhe njehere qe per kete teme ka nje tjeter teme te hapur ne te njejtin forum me pyetje mbi kete liber dhe fenomenet qe shqyrton.
Me poshte po botoj disa foto te Dulces dhe disa nga gjerat qe u permenden ketu.
Per pak kohe po e nderpres kete shkrim ne menyre qe tju le kohe ta mbaroni.

Fotoja e meposhtme paraqet nje liste dhe drejtime te bazave ushtarake sekrete te nentokes qe gjenden ne Amerike.


Fotoja e meposhtme eshte e vetmja nga seria e fotove qe jane marre kontrabande nga Thomas Castello. Ka patur pretendime dhe per filmimet e tij qe jane marre nga kamerat e sigurise por ato me vone kane rezultuar fallce. Keto filmime i kam dhe ne pc time por sduken shume qarte.
Pra fotoja e meposhtme eshte e vetmja qe deri tani eshte verifikuar si autentike dhe e vetmja qe eshte bere publike nga dokumentat. Ne foto tregohet nje pamje nga laboratori i nivelit te gjashte ne Dulce qe quhet Holli i Maktheve ku thuhet se mbahen vaskat e medhaja dhe enet me embrionet aliene dhe humane.Me poshte po postoj ato qe jane quajtur Letrat e Dulces sic e keni te shpejguar dhe ne liber qe permbajne grafikat me dore te bera nga nje e rrembyer qe deklaron se e kane cuar ne bazen e nendheshme.
Edhe tre fotot qe do postohen me poshte i perkasin te njejtin dokument.

Ja dhe dy foto te vogla qe tregojne vendodhjen ne harte te Dulces si qytetFotot e meposhtme. Ne njeren tregohet nje hyrje ne rrafshnalten e Archuletas nga ku mendohet se eshte njera prej 120 daljeve te shumta qe ka baza e Dulces.
Fotoja tjeter tregon nje pamje nga larg te mekanizmit qe perdoret per germimin e tuneleve te nendheshem dhe qe eshte bere nga vete autori i librit.


Dy foto te tjera te aparatures tunelgermuese qe perdor energji berthamore

Foto tjeter ka lidhje me aparaturen ku duket qarte marka dhe vendi i prodhimit.Fotoja e meposhtme i perket nje sondazhi te bere vetem pak jave me pare ne 23 shtator 2005 nga grupi drejtues i Kommitetit per Zbulimin e Te vertetes mbi Pranine e Alieneve ne Toke. Sondazhi u be vetem per nje dite me 533 persona te ndryshem. Shikoni rezultatin e sondazhit qe kishte si teme kryesore faktiin nese ne Area51 ka apo jo aliene.Me veshtiresi arrita te gjej dhe disa foto nga Phil Schneider. Dy fotot e para jane marre nga dy lektura te ndryshme te tija, ndera fotoja e trete eshte nje perzjerje ose kolazh me foto nga lektura e fundit prej 4 oresh qe ka mbajtur perpara se ta vrisnin. Ne kete lekture duket qarte dhe momenti kur i tregon publikut shenjat e armes me rreze qe e ka goditur ne gjoks.


No comments:

Post a Comment